Ukryte życie parafii 29 lutego 2024

2024-02-29 8:52
Ukryte życie parafii 29 lutego 2024
Autor: parafia Opieki św. Józefa w Łodzi Ukryte życie parafii 29 lutego 2024

Ukryte życie parafii 29 lutego 2024

Pamiątki z Ziemi Świętej

Krzyżyki, różańce czy figurki wykonane z drzewa oliwnego rozprowadzać będą palestyńscy chrześcijanie w kościele oo. jezuitów przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Pamiątki z Ziemi Świętej dostępne będą w niedzielę 3 marca, po Mszach św. Wtedy też chrześcijanie z dotkniętych wojną obszarów będą się spotykać z wiernymi z Łodzi. Jezuici z kościoła przy ul. Sienkiewicza zachęcają do kupowania poszczególnych wyrobów, bo dla palestyńskich chrześcijan często jest to jedyne źródło utrzymania.

Grupa dziecięca

Ewangelizację przez zabawę proponują najmłodszych karmelici z parafii Opieki św. Józefa i Matki Bożej z Góry Karmel przy ul. Liściastej w Łodzi. Po raz pierwszy spotkanie dla najmłodszych parafian organizowane jest w sobotę, 2 marca, w salce parafialnej. Początek o godz. 13.30. Poza rodzicami z dziećmi, do których adresowana jest ewangelizacyjna grupa, do parafii mogą się zgłaszać także ludzie zainteresowani organizacją tego typu spotkań. Zgłoszenia przyjmuje parafialny organista.

Osiedlowa Droga Krzyżowa

Z kościoła Świętej Rodziny na Retkini do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego przejdzie osiedlowa Retkińska Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa organizowana jest w piątek, 8 marca, początek o godz. 19.30. Uczestnicy objąć mają modlitwą zwłaszcza kobiety, ze względu na obchodzony 8 marca Dzień Kobiet.

Paczki żywnościowe

O przygotowywanie i przynoszenie paczek żywnościowych prosi wiernych franciszkańska parafia św. Antoniego i św. Jana Chrzciciela w Łodzi-Łagiewnikach. Paczki mają być przekazane potrzebującym żeby wspomóc przygotowanie przez nich świąt Wielkiej Nocy. Przede wszystkim rozdysponowane zostaną wśród ludzi korzystających na co dzień z klasztornej jadłodajni. Paczki można przynosić do zakrystii kościoła, do kancelarii parafii, albo do furty klasztornej.