Ukryte życie parafii 29 maja 2024

2024-05-29 15:35
Ukryte życie parafii 29 maja 2024
Autor: Kościół Akademicki Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim Ukryte życie parafii 29 maja 2024

Ukryte życie parafii 29 maja 2024

Koncert Chwały

Koncert Chwały, czyli uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, poprzedzi czwartkową procesję Bożego Ciała w kościele akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. W czwartek 30 maja koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Zespół Syjon wystąpi na scenie przy kościele (wejście od strony ul. Kościuszki). O godz. 20.00 na dziedzińcu sprawowana będzie uroczysta Msza św., po której rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem.

Piknik w Kolumnie

O zgłaszanie się silnych mężczyzn, mogących pomóc w organizacji pikniku, prosi parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie. Piknik parafialny zaplanowany został na niedzielę 2 czerwca. Spotkanie mieszkańców i związanych z parafią letników rozpocznie się o godz. 16.00. Będą występy lokalnych zespołów, wspólny grill i ognisko oraz dmuchańce dla najmłodszych.

Zbiórka na "Chleb Życia"

Pieniądze na działalność domów Wspólnoty "Chleb Życia" zbierać będzie w niedzielę, 2 czerwca, ks. Jacek Krzemień, kapelan wspólnoty. Duchowny gościć będzie w kościele Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Nowych Chrustach w dekanacie koluszkowskim. Wspólnota "Chleb Życia", z którą związana jest s. Małgorzata Chmielewska, to 9 domów dla ludzi bezdomnych, wykluczonych, chorych czy niepełnosprawnych. Zbiórka na ich wsparcie prowadzona będzie przed kościołem.