Ukryte życie parafii 29 marca 2023 r.

2023-03-29 6:23
Ukryte życie parafii 29 marca 2023 r.
Autor: Dominikanie Łódź Ukryte życie parafii 29 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 29 marca 2023 r.

Jarmark Dominikański

Palemki i drobne wyroby rękodzielnicze kupić będzie można podczas Jarmarku Dominikańskiego, organizowanego w niedzielę 2 kwietnia. Jarmark organizowany jest przez dominikanów z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi i przez dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Kamienica. W ramach Jarmarku działać będzie kawiarenka. Przewidziano też licytacje. Pieniądze zebrane podczas Jarmarku Dominikańskiego mają być przekazane Fundacji "Dom w Łodzi".

O wolontariacie

Wykład o wolontariacie osób starszych organizuje w czwartek przed południem parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łodzi. Wykład zatytułowany: "Pomaganie dodaje skrzydeł! Rola wolontariatu w życiu osób wcześniej urodzonych" przygotowała Anna Stańczyk, prezes Stowarzyszenia Ambasadorzy Odnalezionych Nadziei. Prelekcja w czwartek, 30 marca rozpocznie się o godz. 10.00 w salce duszpasterskiej przy kościele.

Droga Krzyżowa w obozie

Drogę krzyżową przez teren dawnego niemieckiego obozu dla dzieci polskich na terenie getta w Łodzi organizuje parafia Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. W piątek 31 marca, po Mszy św. o godz. 20.00, tzw. Mała Droga Krzyżowa wyruszy z kościoła przy ul. Goplańskiej w Łodzi i dotrze do pomnika Pękniętego Serca na terenie dawnego obozu dla dzieci przy ul. Przemysłowej.

Pieniądze na drzwi

Pieniądze zbierane podczas sprzedaży palemek w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia parafia Świętego Michała Archanioła przy ul. Rysowniczej w Łodzi chce przeznaczyć na spłatę drzwi wykonanych dla kościoła. Palemki wykonywane są, i będą jeszcze w tym tygodniu, przez parafianki. Osoby chcące włączyć się w przygotowanie palemek mogą przyjść na spotkanie w piątek, 31 marca, o godz. 9.00. Pieniądze na drzwi kościoła przy Rysowniczej zbierane były także podczas poprzedniej tacy inwestycyjnej. Wierni przekazali na ten cel niemal 7 tys. zł.