Ukryte życie parafii 29 sierpnia 2023

2023-08-29 6:09
Ukryte życie parafii 29 sierpnia 2023
Autor: Adam Kuźmicki/archiwum Ukryte życie parafii 29 sierpnia 2023

Ukryte życie parafii 29 sierpnia 2023

Integracja w Centrum Służby Rodzinie

Pikniki integracyjne dla Polaków i mieszkających w Polsce Ukraińców organizuje Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Pikniki w pierwszy wrześniowy weekend odbędą się w prowadzonych przez Centrum punktach informacyjnych w Łodzi i w Piotrkowie Trybunalskim - zapowiada ks. Arkadiusz Lechowski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie.

Już w najbliższym czasie będziemy organizowali dwa duże pikniki. Tutaj w Łodzi, u nas w Centrum Służby Rodzinie, 2 września: 3 września w Piotrkowie Trybunalskim. Tam również mamy swój punkt informacyjno-doradczy. Także to, co jest dla nas istotne, to ta integracja społeczna. Pomagamy tu w Polsce i pomagamy w Ukrainie. Po to, żebyśmy jak najbezpieczniej mogli dotrwać do końca tej wojny.

Pielgrzymka Akcji Katolickiej

Pielgrzymkę po Ziemi Wieluńskiej organizuje parafialny oddział Akcji Katolickiej przy kościele św. Franciszka z Asyżu w Łodzi. Pielgrzymka obejmuje Wieluń, Widawę, Sieradz, Wartę i Łask. W trakcie wyjazdu wierni mogą liczyć na kiełbaskę z grilla. Pielgrzymka planowana jest w sobotę, 16 września.

Mniej księży

Reorganizację Mszy św. zapowiadają księża z kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. Wynika to ze zmniejszenia ilości duchownych w parafii, od lipca jest ich o dwóch mniej. W przyszłym roku niedzielne Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 , 18.00 i 19.30. W tygodniu liturgia sprawowana będzie o godz. 7.00 i 18.00.

Będzie parking

Parking przy parafialnym cmentarzy buduje parafia Świętej Trójcy w Gałkówku Dużym w dekanacie koluszkowskim. Wcześniej trwały prace przy czyszczeniu i naprawianiu cmentarnych alejek, wykładanych kostką brukową. W trakcie budowy parkingu wierni odwiedzający groby bliskich na cmentarzu proszeni są o zachowanie ostrożności przy parkowaniu i podczas przechodzenia na cmentarz.

Koniec "Lata w mieście"

Na terenie parafii Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie organizowana jest ostatnia z cyklu imprez samorządowych "Osiedlowe lato w mieście". Imprezy z tego cyklu to m. in.: dmuchańce dla najmłodszych, kiermasze książkowe czy mini boiska piłkarskie. Pożegnanie lata przy parafii Zesłania Ducha Świętego odbędzie się w niedzielę, 3 września.