Ukryte życie parafii 29 stycznia 2024

2024-01-29 12:53

Ukryte życie parafii 29 stycznia 2024

Modlitwy o jedność

Dwa ostatnie spotkania modlitewne w ramach Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan w Łodzi i regionie łódzkim odbywają się w tym tygodniu. W poniedziałek 29 stycznia Msza św. z udziałem przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich odprawiana jest w kościele Trójcy Przenajświętszej przy ul. Popławskiej w Pabianicach. Początek liturgii, której przewodniczył będzie ks. Wiesław Kamiński, o godz. 18.00. We wtorek, 30 stycznia chrześcijanie Łodzi i regionu łódzkiego spotykają się na wspólnej modlitwie w lokalu wspólnoty Chemin Neuf przy ul. Jaracza w Łodzi.

Chór międzypokoleniowy

Kolejne terminy spotkań Chóru Międzypokoleniowego zaplanowali już studenci z Duszpasterstwa Akademickiego "Piątka" w Łodzi. W związku z przygotowaniami do jubileuszu 60-lecia duszpasterstwa powstała specjalna grupa chórzystów. W skład JubiChóru - jak określana jest ta grupa - wchodzą studenci obecnie tworzący duszpasterstwo, jak również ludzie, którzy już dawno zakończyli przygodę z życiem akademickim, ale kiedyś także prężnie działali w ramach DA "Piątka". JubiChór przygotowuje się do występów w roku jubileuszowym, czyli 2025. Najbliższe spotkanie zaplanowano na niedzielę, 18 lutego.

Ornaty dla parafii

Cztery ornaty dla parafii Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego w Łodzi sfinansował anonimowy darczyńca. Parafia informuje w swoich ogłoszeniach, że z własnych środków dokupiła kolejnych siedem kompletów ornatów. Dzięki temu kościół wyposażony jest już w komplet ornatów.