Ukryte życie parafii 29 września 2023

2023-09-29 10:24
Ukryte życie parafii 29 września 2023
Autor: materiały redakcji Ukryte życie parafii 29 września 2023

Ukryte życie parafii 29 września 2023

Pomoc dla ministranta

Wsparcie dla rodziny jednego z ministrantów chce zorganizować parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie koło Łasku. Ministranta czeka operacja, której koszty są refundowane. Jednak koszt specjalistycznego leczenia przygotowującego do operacji to 20 tys. zł, które musi wyłożyć rodzina chłopca. W kościele w Kolumnie w niedzielę 1 października będą zbierane pieniądze na ten cel.

Ewangelizacja dla mężczyzn

Kurs Nowej Ewangelizacji dla mężczyzn organizowany jest w Bełdowie koło Aleksandrowa Łódzkiego. Kurs współorganizuje aleksandrowska parafia Świętych Archaniołów, która zaprasza mężczyzn do udziału. Kurs trwać będzie o 6 do 8 października, a spotkania odbywać się będą w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełdowie.

Festyn przed odpustem

Festyn parafialny organizowany jest przez parafię św. Franciszka z Asyżu w Łodzi. Festyn odbędzie się w niedzielę 1 października, po Mszy św. o godz. 12.30. Księża proszą, żeby wyjątkowo we Mszy św. o tej godzinie uczestniczyły także dzieci, które zazwyczaj przychodzą do kościoła na godz. 11.00. Festyn u franciszkanów rozpoczyna przygotowania do parafialnego odpustu. Trzydniowe rekolekcje w parafii prowadzić będzie o. Radosław Tomczak, franciszkanin z Łagiewnik. Uroczystość odpustową w środę 4 października poprowadzi bp Ireneusz Pękalski.