Ukryte życie parafii 3 kwietnia 2023 r.

2023-04-03 12:53
Ukryte życie parafii 3 kwietnia 2023 r.
Autor: parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim Ukryte życie parafii 3 kwietnia 2023 r.

Ukryte życie parafii 3 kwietnia 2023 r.

Konkurs plastyczny

Prace plastyczne wykonane na konkurs dla najmłodszych „Z Jezusem na Golgotę” oglądać można na facebookowym profilu parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim. W konkursie wzięły udział dzieci z sześciu szkół podstawowych i trzech przedszkoli z Tomaszowa, Ujazdu i Komorowa. Na konkurs wpłynęło niemal 120 prac. Kilkanaście najlepszych prezentowanych było w internecie, głosowanie polegało na "polubieniu" zdjęcia konkretnej pracy.

Rekolekcje ostatniej szansy

Trzy dni trwają zaczynające się w poniedziałek "Rekolekcje ostatniej szansy" organizowane w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lutomiersku, czyli przy klasztorze salezjanów. Każdego dnia rekolekcje rozpoczynają się o godz. 19.00 Mszą św., możliwa jest także spowiedź.

Rekolekcje dla Łodzi

Do środy trwać będą Rekolekcje dla Łodzi, głoszone przez metropolitę łódzkiego, abpa Grzegorza Rysia. Rekolekcje zaczynają się w poniedziałek i głoszone są do środy Wielkiego Tygodnia, czyli od 3 do 5 kwietnia. W kościele oo. jezuitów przy Sienkiewicza abp Ryś głosi naukę w formie kazania podczas Mszy św. o godz. 18.00 oraz po zakończeniu liturgii.

Relikwie do środy

Do środy, 5 kwietnia w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Wodnej w Łodzi trwa nowenna o nowe powołania przez wstawiennictwo św. Artemidesa. Nowenna rozpoczyna się codziennie o godz. 17.45. Salezjańska parafia przy Wodnej jest jednym z punktów peregrynacji relikwii św. Artemidesa Zattiego, za pośrednictwem którego wierni modlą się w intencji powołań do Rodziny Salezjańskiej.

Ewangelizacja obrazem

Wystawa fotograficzna "Człowiek i wiara" pokazana została w kościele Najświętszego Sakramentu przy ul. Sobótki w Łodzi. Zdjęcia do Łodzi przyjechały z Czech. Fotografie wykonane zostały przez twórców czeskich, słowackich i pochodzących z Egiptu, w ramach akcji tzw. ewangelizacji obrazem.