Ukryte życie parafii 3 kwietnia 2024

2024-04-03 15:18

Ukryte życie parafii 3 kwietnia 2024

Zbierają zdjęcia

Przez całą niedzielę 7 kwietnia dominikanie i związani z dominikańskim duszpasterstwem akademickim Kamienica wolontariusze zbierać będą zdjęcia i opowieści dotyczące kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Akcja trwa od godz. 9.00 do 19.00. W tym czasie przynoszone przez wiernych zdjęcia będą skanowane, będzie można także podzielić się swoimi opowieściami związanymi ze świątynią przy ul. Sienkiewicza. Zebrane w ten sposób materiały, zarówno fotografie, jak i spisane wspomnienia, posłużą do przygotowania wystawy "Migawki z życia parafii". Wystawa otwarta zostanie we wrześniu, podczas dominikańskiego odpustu.

Z duszpasterstwem do Łasku

Rowerową wycieczkę z Łodzi do Łasku organizuje Duszpasterstwo Akademickie "Piątka" przy ul. Skorupki w Łodzi. Wycieczka planowana jest na sobotę, 13 kwietnia. Z Łodzi, sprzed siedziby Duszpasterstwa, uczestnicy wyruszają o godz. 10.00. Cała trasa w obie strony liczy około 65 km. Wycieczka ma być formą integracji, ale także przygotowania do planowanego na maj wyjazdu rowerowego na Węgry.

Opinia o dachu

Dach kościoła Miłosierdzia Bożego w Pabianicach jest w fatalnym stanie - wynika z przeprowadzonych przed świętami Wielkiej Nocy oględzin. W opinii dekarza w pokryciu z blachy cynkowej jest dużo dziur, widoczne są deski poszycia dachowego. W wielu miejscach możliwe są przecieki. Z opinii specjalisty wynika również, że podczas remontu dachu powinny zostać wymienione także rynny. Pabianicka parafia zaczyna zbierać pieniądze na remont dachu.