Ukryte życie parafii 3 listopada 2022 r.

2022-11-03 6:21
Ukryte życie parafii 3 listopada 2022 r.
Autor: Adam Kuźmicki Ukryte życie parafii 3 listopada 2022 r.

Ukryte życie parafii 3 listopada 2022 r.

Himalaistka na Jasnej Górze

"Polowanie na Matkę" to tytuł książki Moniki Rogozińskiej, promowanej w niedzielę, 6 listopada, w kościele Chrystusa Króla przy al. Bandurskiego na Retkini w Łodzi. Spotkanie z autorką i rozmowa o książce rozpoczyna się o godz. 19.00. Monika Rogozińska przedstawiana jest jako himalaistka i dziennikarka katolicka. Książka "Polowanie na Matkę" ma charakter książki reportażowej.

Jubileusz teatru

Do 9 listopada trwać będą obchody 35-lecia Teatru Logos działającego przy Kościele Środowisk Twórczych w Łodzi. W ramach cyklu spotkań widzowie zobaczyć mogą przedstawienia Logosu: "Gorzkie żale", Paradiso" i "Spowiedź w drewnie". Otwarta zostanie wystawa artystów związanych z duszpasterstwem środowisk twórczych, przewidziano także szereg spotkań wykładowych i dyskusji. W niedzielę 6 listopada o godz. 12.00 w kościele przy ul. Skłodowskiej-Curie 22 w Łodzi Mszę św. związaną z jubileuszem odprawi abp Grzegorz Ryś. Program obchodów 35-lecia Teatru Logos znaleźć można na stronie Europejskiego Centrum Kultury w Łodzi.

Do wynajęcia

Pomieszczenia w budynkach parafialnych zamierzają wynająć dominikanie zawiadujący kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Informacji na temat samych pomieszczeń i warunków najmu udziela o. Marek Domeradzki.