Ukryte życie parafii 3 lutego 2023 r.

2023-02-03 15:19
Ukryte życie parafii 3 lutego 2023 r.
Autor: pabjanice.pl/fb Stare zdjęcia Pabianic Ukryte życie parafii 3 lutego 2023 r.

Ukryte życie parafii 3 lutego 2023 r.

Budowa kościoła

Unikatowe zdjęcie z budowy świątyni zamieściła na swoim facebookowym profilu parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach. Zdjęcie pierwotnie zamieszczone zostało na facebookowym profilu poświęconym historii Pabianic. Fotografia pochodzi z gazety "Biesiada literacka", wydanej w roku 1900. Widać na nim otoczone rusztowaniami, wznoszone dopiero mury świątyni. Kilka zdań o ówczesnych Pabianicach i kościołach w mieście znaleźć można na zeskanowanej stronie gazety, podążając za linkiem historycznego profilu.

Zbiórka na leczenie

Pieniądze na leczenie Patryka, cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce, epilepsję, wodogłowie i zaćmę, zbierane będą w niedzielę 5 lutego przed kościołem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła w Łasku. Chłopiec wymaga stałej opieki lekarzy i intensywnej rehabilitacji, stąd potrzeba wsparcia.

Buty na Radogoszcz

Zimowe buty potrzebne są ludziom, którzy zgłosili się po pomoc do kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Zgierskiej na Radogoszczu w Łodzi. Parafia prosi o buty damskie rozmiary 38 lub 39 i męskie 40 i 41. Buty można przynieść do zakrystii.