Ukryte życie parafii 3 sierpnia 2023

2023-08-03 6:33
Ukryte życie parafii 3 sierpnia 2023
Autor: parafia Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Ukryte życie parafii 3 sierpnia 2023

Ukryte życie parafii 3 sierpnia 2023

Koncert w Sokolnikach

"Koncert młodych muzyków" jest kolejną propozycją Muzycznego Lata w Sokolnikach. W kościele Matki Bożej Królowej w Sokolnikach-Lesie wystąpią muzycy z Polski i z Syrii. Koncert w niedzielę 6 sierpnia rozpoczyna się o godz. 18.00.

Pielgrzymi z Elbląga

Noclegi dla pielgrzymów z Elbląga, zmierzających na Jasną Górę, przygotowują wierni z parafii św. apostołów Piotra i Pawła w Turze w dekanacie poddębickim. Pielgrzymka z Elbląga w Turze nocować ma w niedzielę, 6 sierpnia.

Przygotowania w Bełchatowie

Trwają przygotowania do Bełchatowskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Zapisy do udziału w pielgrzymce rozpoczną się w niedzielę 6 sierpnia, potrwają do 20 sierpnia. Cały czas jeszcze zgłaszać się mogą ludzie zainteresowani pracą w służbach pielgrzymkowych. Potrzebni są specjaliści ze wszystkich dziedzin, od służb medycznych, przez zaopatrzenie i noclegi, po służby modlitewne. Wolontariuszy poszukuje obecnie Grupa Biała, formująca się przy sercańskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. Wierni z Bełchatowa na Jasną Górę idą w dwóch grupach: właśnie sercańskiej, czyli Białej oraz tzw. grupie ogólnej, łącznie z pątnikami z Grocholic. Ci ostatni także drogę powrotną pokonują pieszo.

Pielgrzymka do Niepokalanowa

Trwają zapisy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej do Niepokalanowa. Pielgrzymka z kościoła św. Mateusza w Pabianicach rusza w czwartek 10 sierpnia. Do udziału w pielgrzymce można się zapisywać przez stronę Wspólnoty Dobrego Pasterza albo osobiście, po spotkaniach w pabianickiej parafii św. Mateusza o godz. 19.00. W czwartek wieczorem pielgrzymi w drodze do Niepokalanowa dotrą do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach. Tam będą nocować w domach parafian. Księża z Kurowic proszą wiernych o życzliwe przyjęcie pątników.