Ukryte życie parafii 30 marca 2023 r.

2023-03-30 6:22
Ukryte życie parafii 30 marca 2023 r.
Autor: Parafia św. Faustyny w Łodzi Ukryte życie parafii 30 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 30 marca 2023 r.

Modlitwa za Łódź

W intencji Łodzi, przez wstawiennictwo św. siostry Faustyny, patronki miasta, modlą się wierni w kościele św. Faustyny przy pl. Niepodległości. Modlitwa o miłosierdzie dla miasta Łodzi organizowana jest w ostatnie piątki miesiąca, najbliższa wypada w piątek 31 marca. Spotkanie modlitewne rozpoczyna Msza św. wieczorna o godz. 18.00, po niej następuje Droga Krzyżowa i adoracja z modlitwą za Łódź do godz. 21.00. W adoracji ze śpiewem uczestniczy grupa "U źródła".

Przed festynem

Przygotowania do kolejnego festynu parafialnego rozpoczynają wierni z kościoła Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej w Łodzi. Festyn odbędzie się dopiero w czerwcu, ale już w najbliższy piątek, 31 marca zaplanowano spotkanie organizacyjne. Zaproszeni są na nie wszyscy zainteresowani włączeniem się w organizację przyszłego wydarzenia. Piątkowe spotkanie w dolnym kościele rozpoczyna się o godz. 20.00.

Modlitwa pod dachem

Układanie dachu jest kolejnym etapem prac w kościele Najświętszego Sakramentu przy ul. Sobótki w Łodzi. Wcześniej w ramach prac murarskich w świątyni murowane były kominy. Księża z parafii proszą o modlitwę w intencji sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego przebiegu prac.

Nowy krzyż

Parafianie, przede wszystkim członkowie asysty, pomagali w demontażu starego i ustawianiu nowego krzyża przy kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ozorkowie. Dziękujący im za pracę księża z parafii wyrażali też wdzięczność firmie budowlanej za udostępnienie dźwigu.