Ukryte życie parafii 30 stycznia 2024

2024-01-30 8:42
Ukryte życie parafii 30 stycznia 2024
Autor: materiały organizatora Ukryte życie parafii 30 stycznia 2024

Ukryte życie parafii 30 stycznia 2024

Arena Młodych

Trzy dni ma trwać tegoroczne spotkanie ewangelizacyjne Arena Młodych - zapowiadają organizatorzy. Pierwsze dwa dni, 14 i 15 lutego, to spotkania w małych grupach. Najpierw młodzież spotyka się w swoich szkołach, a potem w regionach. W piątek 16 lutego uczniowie szkół średnich spotkać się mają w Łodzi w Atlas Arenie. Tam o godz. 9.00 rozpocznie się spotkanie ewangelizacyjne "Arena Młodych +".

Dzień chorego na jubileusz

Obchodzony w niedzielę 11 lutego Dzień Chorego będzie pierwszym wydarzeniem wpisującym się w kalendarz obchodów jubileuszu 75-lecia parafii Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie. Parafia erygowana została w 1949 roku przez biskupa Michała Klepacza. Kolejne uroczystości organizowane w tym roku w parafii i w kościele w Kolumnie mają mieć szczególny charakter ze względu na okrągłą rocznicę. Rocznicowe obchody potrwać mają do października, natomiast główne obchody jubileuszu zaplanowano na maj.

Pierwszy krok

O wpłatach na program "Pierwszy krok" przypominają księża z kościoła św. Doroty i św. Jana Chrzciciela w Łodzi-Mileszkach. W parafii cały czas funkcjonuje grupa osób, które składają się na wspólne fundowanie stypendiów w ramach tego programu. "Pierwszy krok", prowadzony przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej i łódzkie Stowarzyszenie Domus Orientalis, pozwala finansować naukę i przybory szkolne dla konkretnych dzieci z Aleppo w Syrii i z Bejrutu w Libanie.