Ukryte życie parafii 31 lipca 2023 r.

2023-07-31 6:15
Ukryte życie parafii 31 lipca 2023 r.
Autor: parafia św. Elżbiety Węgierskiej i bł. o. Pankiewicza Ukryte życie parafii 31 lipca 2023 r.

Ukryte życie parafii 31 lipca 2023 r.

Pamiątki o. Pankiewicza

Zdjęcia, dokumenty czy inne pamiątki związane z o. Anastazym Pankiewiczem i początkami kościoła św. Elżbiety Węgierskiej i bł. o. Pankiewicza zbierają zawiadujący parafią bernardyni. W związku z wypadającą w przyszłym roku 25-tą rocznicą beatyfikacji o. Pankiewicza duchowni chcą przygotować wystawę, uwzględniającą jego związki z Łodzią i męczeńską śmierć w Dachau. Dlatego już teraz proszą wiernych, nie tylko z parafii, o udostępnianie pamiątek, które będzie można skopiować i wykorzystać na wystawie.

Przypominają o pielgrzymce

Aleksandrów Łódzki, Łódź

Wspólnie z aleksandrowską parafią św. Archaniołów grupę pielgrzymkową organizuje zarządzana przez redemptorystów parafia św. Marka Ewangelisty z Łodzi. Pielgrzymi z Łodzi i Aleksandrowa na Jasną Górę idą w ramach 98. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej, wyruszają 21 sierpnia.

Zgierz

Po raz 30. grupa pielgrzymkowa organizowana jest w Zgierzu. Zapisy zbierane są w domu duszpasterskim przy parafii Matki Bożej Dobrej Rady od 15 sierpnia. Szczegółowe informacje na temat zapisów, samej pielgrzymki i możliwości skorzystania z autokaru na Górkę Przeprośną znaleźć można także na stronie parafii św. Katarzyny w Zgierzu.

Rekrutacja do Seminarium

Na wrzesień zaplanowano kolejny etap rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W poniedziałek, 11 września kandydaci mogą się zgłaszać od godz. 9.00. Informacji o wymaganiach udzielają zwykle księża w parafiach, znaleźć je można także na stronie internetowej Seminarium. Kandydaci powinni wcześniej skontaktować się telefonicznie, pod numerem: (42) 664-88-88. Poprzedni etap rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbył się w pierwszej połowie lipca.