Ukryte życie parafii 31 marca 2023 r.

2023-03-31 6:05
Ukryte życie parafii 31 marca 2023 r.
Autor: materiały organizatora Ukryte życie parafii 31 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 31 marca 2023 r.

Droga Krzyżowa w Ozorkowie

W Niedzielę Męki Pańskiej ulicami Ozorkowa przejdzie Droga Krzyżowa. Uczestnicy nabożeństwa modlić się będą także w intencji zadośćuczynienia za grzechy bluźnierstwa przeciwko św. Janowi Pawłowi II, a także o pokój na Ukrainie. Droga Krzyżowa w niedzielę 2 kwietnia rozpocznie się o godz. 20.00 przy pomniku św. Jana Pawła II przed kościołem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Ozorkowie. Uczestnicy przejdą do kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, tzw. kościoła na górce. Droga Krzyżowa rozpoczyna przeżywanie Wielkiego Tygodnia, jest także formą uczczenia 18-tej rocznicy śmierci papieża-Polaka.

Dzień otwarty w Mileszkach

Do obejrzenia wnętrza odbudowywanego drewnianego kościoła w Łodzi-Mileszkach zapraszają księża z parafii św. Doroty i św. Jana Chrzciciela. Duchowni wyjaśniają, że w związku z pytaniami o przebieg prac w środku świątyni postanowili zaprosić wszystkich zainteresowanych w niedzielę, 2 kwietnia. Wnętrze kościoła obejrzeć można po przedpołudniowych Mszach św., odprawianych o godz. 8.00, 10.15 i w południe.

Rekolekcje dla Łodzi

Trzy dni trwać będą Rekolekcje dla Łodzi, głoszone przez metropolitę łódzkiego, abpa Grzegorza Rysia. Rekolekcje trwać będą od poniedziałku do środy Wielkiego Tygodnia, czyli od 3 do 5 kwietnia. W kościele oo. jezuitów przy Sienkiewicza abp Ryś głosił będzie naukę w formie kazania podczas Mszy św. o godz. 18.00 oraz po zakończeniu liturgii.

Umyją okna

Mycie okien, zrobienie zakupów czy pomoc w domowych porządkach proponują ludziom starszym wolontariusze z parafii św. Brata Alberta na Widzewie w Łodzi. W parafii działa grupa charytatywna "Nieśmy pomoc". Zainteresowani taką formą wsparcia mogą się zgłaszać do kancelarii parafialnej. W przyszłą sobotę, 8 kwietnia, w kościele wydawane będą natomiast paczki żywnościowe dla potrzebujących: osób najbiedniejszych albo bezdomnych. Po paczki potrzebujący mogą zgłaszać się do salki przy kancelarii od godz. 10.00 do 12.00.