Ukryte życie parafii 31 października 2022 r.

2022-10-31 6:44
Ukryte życie parafii 31 października 2022 r.
Autor: Adam Kuźmicki/archiwum Ukryte życie parafii 31 października 2022 r.

Ukryte życie parafii 31 października 2022 r.

Dzieci z Przemysłowej

Uczniowie ze zdjęciami dzieci z niemieckiego obozu przy ul. Przemysłowej przejdą ulicami Łodzi w czwartek 3 listopada. Delegacje szkół upamiętniające więźniów i ofiary obozu wyruszają z kościoła Opatrzności Bożej przy ul. Kolińskiego (róg Inflanckiej i Zagajnikowej) do pomnika Pękniętego Serca. Tam odczytane zostaną nazwiska dzieci zamordowanych przez Niemców w obozie przy ul. Przemysłowej. Przemarsz poprzedzi Msza św. w kościele przy ul. Kolińskiego, odprawiana przez bpa Ireneusza Pękalskiego. Początek liturgii o godz. 12.00.

Paczki dla potrzebujących

W poniedziałkowe popołudnia, od godz. 16.00 do 17.30, wydawane są paczki żywnościowe w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ozorkowie. Parafialny Zespół Caritas w tej parafii zaprasza nie tylko potrzebujących pomocy, ale także osoby chcące włączyć się w akcje pomocowe. Wolontariusze Caritas w ozorkowskiej parafii spotykają się zwykle we wtorki po nabożeństwie różańcowym, czyli około godz. 19.15.

Zapisy na sprzątanie

O zapisywanie się do sprzątania kościoła i terenu wokół świątyni proszą księżą z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim. Sprzątanie kościoła zaplanowane jest na sobotę 12 listopada, dzień przed niedzielną wizytacją kanoniczną. Wcześniejsze zapisy do sprzątania mają służyć zorientowaniu się, ile osób przyjdzie. Tydzień wcześniej, w sobotę 5 listopada, także w związku z planowaną wizytacją, sprzątana jest kancelaria i salki parafialne. W tym wypadku księża proszą o zaangażowanie szczególnie ludzi z grup parafialnych, które na co dzień korzystają z tych pomieszczeń.