Ukryte życie parafii 4 kwietnia 2023 r.

2023-04-04 11:10
Ukryte życie parafii 4 kwietnia 2023 r.
Autor: parafia Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim Ukryte życie parafii 4 kwietnia 2023 r.

Ukryte życie parafii 4 kwietnia 2023 r.

Winda i relikwie

Windę dla osób niepełnosprawnych zainstalowano w kościele Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim. Winda została również poświęcona, podczas uroczystości wprowadzenia do kościoła relikwii błogosławionego Michała Giedroycia. Relikwie umieszczone zostały przy nowej figurze błogosławionego, wykonanej przez prof. Czesława Dźwigaja z Krakowa.

Schody i poręcze

25 tysięcy złotych kosztowały prace kamieniarskie przy schodach do kościoła Matki Bożej Różańcowej przy ul. Janosika na Stokach w Łodzi. Parafia zamówiła też nowe poręcze. Pieniądze na nowe schody zbierane były podczas kolędy. Jednocześnie w kościele trwa naprawa dachu. Prace dekarskie zostały wycenione na kolejne 21 tys. zł. Część pieniędzy parafia ma z ofiar wiernych, ale brakuje około połowy przewidywanych kosztów. Przeciekający dach wymaga położenia tzw. płynnej papy, siatki poliuteranowej i dwukrotnego malowania.

Pomoc potrzebującym

Paczki dla potrzebujących i najbiedniejszych rodzin wydawane są w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim. W Wielką Środę akcja wydawania świątecznych paczek prowadzona jest w parafialnym punkcie Caritas przy kościele. Punkt wydaje dary po południu, od godz. 15.00 do 17.00.

Świąteczne ciasto

O przynoszenie ciast, które złożą się na świąteczny posiłek dla potrzebujących prosi parafia Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego w Łodzi. Ciasta powinny być łatwe do pokrojenia i podzielenia. Świąteczny posiłek dla osób potrzebujących czy bezdomnych wydawany będzie w Wielką Sobotę o godz. 15.00, czyli o tej samej porze, kiedy przy kościele co tydzień działa akcja wydawania ciepłych posiłków "Zupa u Fatimskiej". Ciasta na świąteczny poczęstunek można przynosić do parafii do soboty do godz. 10.00.