Ukryte życie parafii 4 sierpnia 2023

2023-08-04 6:36
Ukryte życie parafii 4 sierpnia 2023
Autor: Tomaszowska Pielgrzymka Ukryte życie parafii 4 sierpnia 2023

Ukryte życie parafii 4 sierpnia 2023

Zapisy w Tomaszowie

W niedzielę 6 sierpnia rozpoczynają się zapisy do udziału w Tomaszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisywać można się w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim. Pielgrzymi na Jasną Górę wyruszą w czwartek, 10 sierpnia, po Mszy św. o godz. 6.00 w sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie. W trakcie pielgrzymki organizatorzy zapewniają ubezpieczenie i opiekę medyczną, pieczywo i wodę mineralną, toalety i umywalki polowe, transport bagaży i posiłki z kuchni polowej. Pątnicy nocować będą w szkołach albo w dużych namiotach. Każdego dnia pielgrzymki można będzie do niej dołączyć - na jeden dzień właśnie - korzystając ze specjalnego autokaru, dowożącego pątników na trasę. Pielgrzymka kończy się 15 sierpnia o godz. 21.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Z Tomaszowa Mazowieckiego na Jasną Górę pielgrzymi idą po raz 207.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ftomaszowskapielgrzymka%2Fposts%2Fpfbid0k3BvUquiDmgYd2AqubUNPVgfrEhU1J3d9UyrhzagTqJhDGXqyQ8Z53B4zG7Vp7D1l&show_text=true&width=500" width="500" height="609" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Wsparcie pielgrzymki

Niemal 1600 zł zebrali wierni z kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach na wsparcie swojej grupy pielgrzymkowej. Pieniądze zbierane były do puszek jeszcze w lipcu. W parafii w Kurowicach zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczną się w niedzielę, 6 sierpnia.

Odpust w Żeroniach

Uroczystą Mszą św. odpustową rozpocznie się odpust św. Ignacego w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Żeroniach w dekanacie tuszyńskim. Uroczystość odpustowa organizowana jest w niedzielę 6 sierpnia. Do udziału w odpuście zaproszeni są wszyscy parafianie, a szczególnie członkowie asysty parafialnej, Żywej Róży czy liturgicznej służby ołtarza. W odpuście biorą także udział strażacy z OSP.

Zbiórki elektrośmieci

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zbiera parafia Świętych Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Elektrośmieci można przynosić i składać przy garażu przy parafialnym ogrodzie do środy 9 sierpnia. Pieniądze uzyskane w ten sposób wspomóc mają misjonarzy na Wschodzie. Także do 9 sierpnia zużyty sprzęt zbierany jest w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łodzi. Stare urządzenia składać można na placu przy plebani. Dochód przeznaczony będzie, poza wsparciem misji, także na pomoc Polakom mieszkającym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie.