Ukryte życie parafii 5 grudnia 2023

2023-12-05 13:41
Ukryte życie parafii 5 grudnia 2023
Autor: Dom Samotnej Matki w Łodzi Ukryte życie parafii 5 grudnia 2023

Ukryte życie parafii 5 grudnia 2023

Przytul mamę

Trzy elementy wchodzą w skład kolejnej edycji akcji "Przytul mamę", prowadzonej przez Dom Samotnej Matki w Łodzi. Potencjalni zainteresowani, chcący wesprzeć samotne matki, powinni objąć konkretną osobę modlitwą, napisać do niej list i przesłać upominek. Korespondencja kierowana na adres Domu Samotnej Matki w Łodzi powinna być wysłana jak najwcześniej, żeby mamy zostały obdarowane jeszcze przed świętami. Szczegóły akcji opisane zostały na stronie internetowej i profilu facebookowym Domu Samotnej Matki w Łodzi.

Paczki dla hospicjum

Artykuły higieniczne, takie jak proszki i płyny do prania, szampony, kremy, mydła czy pieluchy mogą znaleźć się w pakiecie "Paczuszka dla maluszka". Paczki przygotowują wierni z kościoła Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Produkty kosmetyczne przeznaczone będą dla podopiecznych hospicjum przy ul. Łupkowej w Łodzi. Zbiórka w parafii trwa do 3 stycznia.

Nowe mozaiki

Ikony w formie mozaik wokół "zacheuszek" zainstalowane zostały w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela w Łodzi. Zacheuszki to dwanaście punktów, z krzyżami i świecami, rozmieszczonych w całej świątyni i namaszczonych świętym olejem podczas konsekracji kościoła. Mozaiki wokół tych punktów kolorystycznie i artystycznie współgrają z witrażami poszczególnych okien kościoła. Parafia cały czas zbiera pieniądze na spłatę wykonanych prac, ofiary można składać do skarbonki przy wejściu.