Ukryte życie parafii 5 kwietnia 2024

2024-04-05 8:25
Ukryte życie parafii 5 kwietnia 2024
Autor: Faustyna w Łodzi Ukryte życie parafii 5 kwietnia 2024

Ukryte życie parafii 5 kwietnia 2024

Święto Miłosierdzia przy Krośnieńskiej

Godziną Miłosierdzia i Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczną się uroczystości Niedzieli Bożego Miłosierdzia w Domu św. Siostry Faustyny przy ul. Krośnieńskiej w Łodzi. W niedzielę 7 kwietnia liturgia rozpoczyna się o godz. 15.00. Po Koronce odprawiona zostanie Msza św., której przewodniczył będzie ks. Marcin Jarzenkowski z kościoła św. Łukasza i św. Floriana w Łodzi.

Droga Światła

Droga Światła organizowana przez Duszpasterstwo Manufaktura Serc będzie podsumowaniem i zakończeniem cyklu Dróg Krzyżowych ulicami Łodzi. Droga Światła z łódzkiej katedry wyruszy w środę 10 kwietnia o godz. 18.00. Uczestnicy przejdą do Zgromadzenia Sióstr Honoratek przy ul. Lokatorskiej. Podczas Drogi Światła rozważane są wydarzenia następujące po Zmartwychwstaniu Jezusa.

Mistrzostwa ministrantów

Diecezjalny etap rozgrywek Mistrzostw Ministrantów w piłkę halową rozegrany zostanie w Łodzi, w hali Vera Sport; starsi lektorzy natomiast rywalizować będą w obiektach sportowych Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II. Mistrzostwa rozegrane zostaną w sobotę, 13 kwietnia. Zapisy w trzech kategoriach wiekowych prowadzone są do środy, 10 kwietnia. Zwycięskie drużyny reprezentować będą Łódź w mistrzostwach ogólnopolskich.