Ukryte życie parafii 5 lutego 2024

2024-02-05 13:30
Ukryte życie parafii 5 lutego 2024
Autor: Adam Kuźmicki Ukryte życie parafii 5 lutego 2024

Ukryte życie parafii 5 lutego 2024

Wystawa Zupy

Wystawa zdjęć z twarzami osób bezdomnych pojawiła się na skwerze u zbiegu ulic Piotrkowskiej i św. Stanisława Kostki, czyli przy łódzkiej katedrze. Za prezentację odpowiada działająca w tym miejscu w każdą niedzielę Zupa na Pietrynie. Plansze ze zdjęciami w ramach kampanii "Nie odwracaj twarzy od..." pokazywane już były w listopadzie, w ramach Światowego Dnia Ubogich. Teraz zdjęcia znalazły się w miejscu, gdzie co tydzień zbierają się ludzie samotni, bezdomni czy potrzebujący ciepłego posiłku. Wcześniej teren cotygodniowych spotkań został dokładnie posprzątany.

Zguby w kościele

Przede wszystkim parasolki, ale także rękawice czy czapki odbierać mogą wierni z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie. Przedmioty, jakie po Mszach św. znajdują w kościele księża, trafiają do zakrystii. Tam też mogą się zgłaszać ludzie pod odbiór swoich zagubionych lub zapomnianych rzeczy.

Życzenia dla kardynała

List, kartka albo nagranie wideo - w takiej formie życzenia dla kardynała Grzegorza Rysia składać mogą wspólnoty ministranckie z różnych parafii archidiecezji łódzkiej. Do składania kardynałowi życzeń przez ministrantów zachęca wspólnota ministrancka w ramach facebookowego profilu "Ministranci Archidiecezji Łódzkiej". Do kardynała życzenia trafić mają w czwartek, 8 lutego, bo dzień później metropolita łódzki kończy 60 lat.

Klub parafialny

Klub parafialny "Pod dobrym aniołem" otwiera w czwartek, 8 lutego, parafia Chrystusa Króla na Retkini w Łodzi. Otwarcie w domu parafialnym zaplanowano na godz. 10.00. Klub prowadzony będzie w ramach działającej w parafii Fundacji Dziedzictwo. Spotkania prowadzone przez wolontariuszy z parafii mają mieć charakter integracyjny, kulturalny, religijny, a nawet kulinarny. Klub spotykać się będzie w czwartki między godz. 10.00 a 14.00. Oferta kierowana jest przede wszystkim do ludzi starszych, osób w żałobie i ludzi samotnych.

Nowenna przed jubileuszem

Ks. Grzegorz Dziewulski, niegdysiejszy wikary parafii św. Antoniego z Padwy w Łodzi, odprawi drugą już Mszę św. w ramach dziewięciomiesięcznej nowenny do św. Antoniego. Nowenna rozpoczęła się w pierwszy wtorek stycznia, kontynuowana jest we wtorek 6 lutego. Msza św. w kościele św. Antoniego z Padwy odprawiana jest o godz. 18.00. Nowenna poprzedza obchody jubileuszu 100-lecia parafii.