Ukryte życie parafii 5 października 2022 r.

2022-10-05 9:51
Ukryte życie parafii 5 października 2022 r.
Autor: Dom Samotnej Matki w Łodzi Ukryte życie parafii 5 października 2022 r.

Ukryte życie parafii 5 października 2022 r.

Trwa jubileusz

Fizycznie uczestnicy biegu charytatywnego NadziejaRun spotykają się w łódzkim Lesie Łagiewnickim w sobotę 8 października. Biegacze wirtualni wspierają Dom Samotnej Matki przez cały październik. Bieg charytatywny jest jednym z elementów obchodów 30-lecia DSM w Łodzi. Poza tym organizowano pikniki czy turnieje piłkarskie, przypomina siostra Magdalena Krawczyk, dyrektor Domu Samotnej Matki.

Centralne obchody uroczystości jubileuszowych odbędą się 17 października. O godz. 12.00 rozpoczną się Mszą św. pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia. Później dalsza część uroczystości będzie w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Można powiedzieć, że nie ma przypadków. Ta data, 17 października, jaka została wybrana przez ks. arcybiskupa, zbiega się z Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem. To jest ta misja, która jest tożsama z sercem Domu Samotnej Matki, z naszymi działaniami.

Opłata startowa za udział w biegu, zarówno w realu, jak i wirtualnym, przeznaczona jest na pomoc kobietom i dzieciom korzystającym ze wsparcia łódzkiego Domu Samotnej Matki. fot. Dom Samotnej Matki

Zaproszenie do scholi

Wznawia działalność parafialna schola młodzieżowa, funkcjonująca przy kościele Świętej Rodziny na Retkini w Łodzi. Do wspólnych działań na rzecz oprawy muzycznej liturgii zaproszeni są wszyscy, którzy niegdyś scholę tworzyli, a także wszyscy nowi zainteresowani. Szczególnie zapraszane są osoby grające na gitarze lub innych instrumentach. Spotkania odbywają się w niedziele o godz. 18.00.

Kiermasz parafialny

Kiermasz książek i ciast organizuje w niedzielę, 9 października, parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. Pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczone będą na wsparcie działalności młodzieżowych i dziecięcych grup parafialnych. Przede wszystkim chodzi o dofinansowanie wyjazdów formacyjnych i wypoczynkowych.