Ukryte życie parafii 5 września 2022 r.

2022-09-05 10:30
Ukryte życie parafii 5 września 2022 r.
Autor: parafia św. papieża Jana XXIII Ukryte życie parafii 5 września 2022 r.

Ukryte życie parafii 5 września 2022 r.

Rajd patriotyczny

Rajd rowerowy szlakiem miejsc pamięci organizuje parafia św. papieża Jana XXIII w Łodzi. Uczestnicy rajdu odwiedzą cmentarz z czasów I wojny światowej w Wiączyniu Dolnym, przejadą obok miejsc pamięci przy kościele Matki Bożej Królowej Polski w Bedoniu i zobaczą kilka innych miejsc związanych z lokalną historią. Cała trasa ma około 25 km. Rajd z kościoła przy ul. Hetmańskiej rusza w sobotę 10 września o godz. 11.00.

Schola po wakacjach

Już od pierwszej powakacyjnej niedzieli działalność wznowiła parafialna schola dziecięca, działająca przy kościele Matki Bożej Bolesnej (oo. pasjonistów) na Teofilowie w Łodzi. Cotygodniowe niedzielne spotkania scholi odbywają się w sali odczytowej przy kościele, o godz. 10.00. Do udziału w zajęciach zaproszone są wszystkie dzieci od piątego roku życia aż do końca podstawówki. Szczególnie do udziału w spotkaniach scholi zapraszane są dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

Zespoły muzyczne

Dzieci od 4 roku życia mogą przychodzić na próby śpiewu w piątki o godz. 16.00. Równolegle spotkania i próby organizuje chór młodzieżowy. Dorośli natomiast spotykają się na próbach chóru w środy o godz. 19.00. Parafia Wniebowzięcia NMP w Kolumnie koło Łasku zaprasza wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku, do zaangażowania się w życie muzyczne wspólnoty. Przy kościele działa także zespół Rolnicza Band.