Ukryte życie parafii 6 czerwca 2022 r.

2022-06-06 6:08
Ukryte życie parafii 6 czerwca 2022 r.
Autor: Centrum Idei ku Demokracji Ukryte życie parafii 6 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 6 czerwca 2022 r.

Ikony i ceramika

Prezentację współczesnej ikonografii i ceramiki liturgicznej zobaczyć będzie można w Galerii "U Panien" przy kościele Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim. Na wystawę "Święto" złożą się: cykl współczesnych ikon brata Marcina Świądera OFMCap oraz ceramika liturgiczna wzorowana na archetypicznych naczyniach z początków chrześcijaństwa tworzona przez Wojciecha Dzienniaka. Wystawa współorganizowana przez działające w tym samym miejscu Centrum Idei ku Demokracji czynna będzie do 30 czerwca.

Święto Eucharystii

Orędzie papieża Franciszka dla archidiecezji łódzkiej odbiorą delegaci wszystkich parafii podczas Święta Eucharystii. Msza św. w łódzkiej katedrze odprawiona zostanie w piątek 10 czerwca o godz. 19.00. Święto Eucharystii upamiętnia wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi. Przed dwoma laty, ze względu na pandemię, nie można było zorganizować wspólnych uroczystości w ramach Święta Eucharystii. Dlatego obchodzone było w poszczególnych parafiach, które podczas Mszy św. w katedrze otrzymały specjalne lampki oliwne.

Prawnik pomoże

W środę 8 czerwca o godz. 18.00 na potrzebujących porady czeka prawnik. Dyżury odbywają się w kancelarii przy kościele Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego w Łodzi. Prawnik pomaga tam ludziom od kilku miesięcy. Dyżury odbywają się w co drugą środę.