Ukryte życie parafii 6 kwietnia 2023 r.

2023-04-06 9:31
Ukryte życie parafii 6 kwietnia 2023 r.
Autor: parafia Matki Bożej Różańcowej w Łodzi Ukryte życie parafii 6 kwietnia 2023 r.

Ukryte życie parafii 6 kwietnia 2023 r.

Porządek w ogrodzie

Grabienie, podsypywanie, wysypywanie korą czy kamyczkami to niektóre z prac porządkowych, jakie przed świętami Wielkiej Nocy wykonane zostały na terenie przy kościele Matki Bożej Różańcowej i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika na Stokach w Łodzi. Uporządkowane zostały trawniki i tuje wokół krzyża, przy kancelarii parafialnej i na terenie wokół kościoła. Wszędzie też pojawiły się tabliczki z prośbą o uszanowanie pracy włożonej w pielęgnację zieleni.

Pielgrzymka maturzystów

We wtorek po świętach Wielkiej Nocy organizowana jest doroczna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Pielgrzymkę organizuje Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Przygotowujący się do egzaminu dojrzałości uczniowie mają zwierzyć Matce Bożej czas matur i swoją przyszłość. We wtorek 11 kwietnia o godz. 12.00 w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej Mszę św. dla łódzkich maturzystów odprawi abp Grzegorz Ryś.

Nauczanie papieskie

Wątki poświęcone nauczaniu papieża Jana Pawła II poruszane są w każdą niedzielę podczas Mszy św. w kościele św. Mateusza i św. Wawrzyńca w Pabianicach. W ten sposób parafia przygotowuje się do wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II. Relikwie w postaci kropli krwi papieża-Polaka przywiozła z Krakowa, po spotkaniu z kard. Stanisławem Dziwiszem, delegacja parafian. Uroczyste wprowadzenie relikwii zaplanowano na czwartek 18 maja. Jest to dzień urodzin Karola Wojtyły.

Gdzie święcić

O zgłaszanie miejsc, gdzie jest potrzeba poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę proszą księża z kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie. Na pewno, poza świątynią, święcenie pokarmów organizowane będzie w Teresinie o godz. 10.30 oraz na ryneczku w Zawadach o godz. 11.00.