Ukryte życie parafii 6 września 2023

2023-09-06 6:23
Ukryte życie parafii 6 września 2023
Autor: materiały redakcji Ukryte życie parafii 6 września 2023

Ukryte życie parafii 6 września 2023

Liturgiczna Służba Ołtarza

Chłopcy i dziewczynki, ale także seniorzy i dorośli członkowie rodzin zapraszani są do działań w parafii i w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w Łodzi. Księża z parafii podkreślają, że w służbie Bogu wiek nie ma znaczenia, stąd zaproszenie adresowane jest nie tylko do najmłodszych. Całe rodziny natomiast angażować się mogą w śpiew w rodzinnej scholi działającej przy parafii. Schola spotyka się w kolejne niedziele o godz. 11.30, Liturgiczna Służba Ołtarza natomiast w soboty o godz. 10.00.

Pielgrzymka z Widzewa

Na Jasną Górę pielgrzymować będą wierni z kościoła św. Alberta Chmielowskiego na Widzewie w Łodzi. Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę organizowana jest w sobotę 9 września. Zapisy prowadzone są w kancelarii parafialnej, albo w zakrystii kościoła po Mszach św.

Zegar jak nowy

4 tys. zł kosztowała wymiana mechanizmu w zegarze kościoła Opieki św. Józefa, św. Marii Magdaleny i Aniołów Stróżów w Milejowie w dekanacie sulejowskim. Jednocześnie parafia rozpoczęła naprawę cmentarnego ogrodzenia. Pierwszym etapem tych prac był demontaż betonowych słupów.