Ukryte życie parafii 7 grudnia 2023

2023-12-07 12:51
Ukryte życie parafii 7 grudnia 2023
Autor: radio Plus Łódź Ukryte życie parafii 7 grudnia 2023

Ukryte życie parafii 7 grudnia 2023

Relikwie św. Moniki

Przygotowania do wprowadzenia relikwii św. Moniki rozpoczęła parafia Opatrzności Bożej w Łodzi. Zbiórkę na relikwiarz rozpoczyna odprawiana w czwartek 7 grudnia Msza św. z modlitwami matek w intencji dzieci. Św. Monika jest właśnie patronką matek modlących się za swoje dzieci. Sama uroczystość wprowadzenia relikwii do kościoła zaplanowana została na niedzielę 7 stycznia. Relikwie wprowadzać ma kard. Grzegorz Ryś.

Paczki dla najmłodszych

Choinka z bombkami "Paczuszka dla maluszka" ustawiona została w prezbiterium kościoła Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Wierni mogą zabierać bombki, a pod choinkę przynosić paczki z rzeczami kupionymi zgodnie z zawartymi w nich instrukcjami. Wszystkie kupione i zebrane w ten sposób artykuły trafić mają do Domu Samotnej Matki w Łodzi.

Wsparcie dla uczniów

Drzewko serc to przedświąteczna akcja w kościele oo. jezuitów przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Na drzewku umieszczone są serduszka z imionami dzieci, dla których można przygotować paczki. Prezenty trafić mają do polskich i ukraińskich dzieci uczących się w szkole podstawowej przy ul. Roosevelta w Łodzi.