Ukryte życie parafii 7 maja 2024

2024-05-07 12:28
Ukryte życie parafii 7 maja 2024
Autor: materiały organizatora Ukryte życie parafii 7 maja 2024

Ukryte życie parafii 7 maja 2024

Ekumeniczna Droga Światła

Znana jest już trasa i data tegorocznej Ekumenicznej Drogi Światła. Duchowni i wierni z różnych Kościołów chrześcijańskich przejdą wspólnie z kościoła ewangelicko-reformowanego przy ul. Radwańskiej, miną łódzką katedrę rzymskokatolicką i dojdą do ewangelicko-augsburskiego kościoła św. Mateusza przy ul. Piotrkowskiej. Ekumeniczna Droga Światła wyrusza w piątek 10 maja, o godz. 19.30. Organizację tego nabożeństwa na ulicach Łodzi jeszcze w marcu zapowiadał kard. Grzegorz Ryś na zakończenie Ekumenicznej Drogi Krzyżowej.

Drugi krąg

Kolejny krąg Domowego Kościoła chcą utworzyć wierni z kościoła Świętych Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim. W parafii niedawno powstał już jeden krąg, ale zainteresowanych jest coraz więcej małżeństw. Dlatego najprawdopodobniej powstanie kolejny krąg Domowego Kościoła, a wszystkie zainteresowane działaniem w tej wspólnocie małżeństwa są do niego zaproszone.

Zbiórka wiosenna

Tzw. zbiórkę wiosenną na utrzymanie kościoła prowadzą klaretyni z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego Marii Klareta na Teofilowie w Łodzi. Ofiary składać można po niedzielnych Mszach św., albo w tygodniu w kancelarii parafialnej. Możliwe są też wpłaty na konto. Zbiórka wiosenna trwa do końca czerwca.