Ukryte życie parafii 8 grudnia 2022 r.

2022-12-08 13:14
Ukryte życie parafii 8 grudnia 2022 r.
Autor: archiwum Ukryte życie parafii 8 grudnia 2022 r.

Ukryte życie parafii 8 grudnia 2022 r.

Relikwie św. Jana Pawła II

Relikwie św. Jana Pawła II wprowadzi do kościoła św. Łukasza Ewangelisty i św. Floriana Męczennika przy ul. Strycharskiej na Dąbrowie w Łodzi kardynał Stanisław Dziwisz. Uroczystość zaplanowano na 13 grudnia podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00. Będzie to jednocześnie zakończenie parafialnych rekolekcji adwentowych, które od trzeciej niedzieli adwentu 11 grudnia prowadzić ma ks. Sebastian Kowalczyk, dyrektor wydawnictwa św. Stanisława i duszpasterz w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Pieśni przed rekolekcjami

Nauka pieśni ku czci św. Michała Archanioła poprzedza parafialne rekolekcje i czas peregrynacji figury św. Michała Archanioła w parafii św. Brata Alberta na Widzewie w Łodzi. Peregrynująca po wybranych parafiach całej Polski figura do widzewskiego kościoła dotrzeć ma w czwartek, 15 grudnia. Św. Michał Archanioł pozostanie w parafii do czwartej niedzieli adwentu, czyli do 18 grudnia. W tym czasie prowadzone będą rekolekcje adwentowe.

Wigilia u studentów

Parafialne spotkanie wigilijne organizują studenci z Duszpasterstwa Akademickiego Kamienica. Przede wszystkim chcą zaprosić ludzi, którzy święta spędzą samotnie. Wigilia przygotowywana jest w niedzielę 18 grudnia po porannej Mszy św. o godz. 8.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Studenci proszą zainteresowanych o wcześniejsze zgłoszenia, żeby orientacyjnie wiedzieć dla ilu osób przygotować poczęstunek.