Ukryte życie parafii 8 grudnia 2023

2023-12-08 13:08
Ukryte życie parafii 8 grudnia 2023
Autor: parafia Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini w Łodzi Ukryte życie parafii 8 grudnia 2023

Ukryte życie parafii 8 grudnia 2023

Anielski konkurs

Prace przedstawiające anioła mogą wykonywać uczestnicy konkursu plastycznego "Mój Anioł". Konkurs zorganizowała parafia Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini w Łodzi. Anioły mogą być rysowane, malowane lub wykonane w dowolnej innej technice. Ważne, żeby trafiły do kościoła do piątku, 15 grudnia. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na niedzielę 17 grudnia, po Mszy św. dla dzieci. Parafia zapewnia, że autorzy wszystkich prac otrzymają upominki, a trzy najlepsze prace będą nagrodzone.

Zbiórka dla Domu Dziecka

Akcja "Paczuszka dla maluszka" organizowana przez Szkolne Koło Caritas na terenie parafii św. Doroty i św. Jana Chrzciciela w Łodzi-Mileszkach ma na celu wspomóc Dom Dziecka przy ul. Małachowskiego w Łodzi. Z placówki korzystają małoletnie mamy z dziećmi i nastolatki. Zbiórka obejmuje artykuły dla najmłodszych dzieci, do 2 roku życia. Potrzebne są pampersy, chusteczki nawilżane, kocyki i komplety pościeli, a także zabawki sensoryczne. Sama zbiórka w parafii w Mileszkach trwa do niedzieli 17 grudnia. Tydzień wcześniej, w niedzielę 10 grudnia, w kościele organizowany jest kiermasz mający wesprzeć akcję.

Torby Caritas

Torby Caritas wyłożone zostały przy ołtarzu Krzyża św. w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Ozorkowie. Zgodnie z instrukcją torby należy zabrać do domu, wypełnić zakupami, przede wszystkim artykułami spożywczymi i drobną chemia domową, a potem przynieść do zakrystii. Zbiórka darów w Ozorkowie prowadzona jest do kolejnej niedzieli, 17 grudnia.