Ukryte życie parafii 8 kwietnia 2024

2024-04-08 14:39
Ukryte życie parafii 8 kwietnia 2024
Autor: parafia Matki Bożej Fatimskiej w Łodzi Ukryte życie parafii 8 kwietnia 2024

Ukryte życie parafii 8 kwietnia 2024

Zupa zakończyła sezon

Zakończyła się trwająca całą jesień i zimę akcja charytatywna "Zupa u Fatimskiej". Przy kościele Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego w Łodzi zupa wydawana była co tydzień w soboty. Z gorącego posiłku korzystali wszyscy potrzebujący i osoby bezdomne. W czasie świąt poza gorąca zupą potrzebujący liczyć mogli na ciasta czy owoce. "Zupa u Fatimskiej" działała dzięki pracy wielu wolontariuszy i zaangażowaniu ofiarodawców.

Zapraszają wolontariuszy

Tydzień Miłosierdzia, trwający od minionej właśnie Niedzieli Miłosierdzia, jest okazją do zaproszenia do współpracy nowych wolontariuszy. Zaproszenie do włączania się w akcje charytatywne skierowali do wiernych księża z kościoła Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego Klareta w Łodzi. Wolontariuszami mogą zostać najmłodsi parafianie, ale także młodzież, dorośli czy ludzie starsi. Jednocześnie klaretyni z parafii na Teofilowie dziękują za pracę i zaangażowanie ludziom od dawna już działającym w parafialnym zespole Caritas.

Ruszy remont

Naprawa zniszczonych ścian i dachu nad kaplicą oraz wymiana rynien to pierwsze prace, jakie przeprowadzone będą w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu. Poza tym parafia planuje uszczelnianie tarasów i schodów. Remonty są możliwe, bo do kościoła dotarły już potrzebne pozwolenia budowlane.