Ukryte życie parafii 8 lutego 2023 r.

2023-02-08 12:38
Ukryte życie parafii 8 lutego 2023 r.
Autor: parafia św. Łukasza i św. Floriana Ukryte życie parafii 8 lutego 2023 r.

Ukryte życie parafii 8 lutego 2023 r.

Trio Eufonia

Trio Eufonia w składzie Agnieszka Fiuk (tekst, fortepian), Marcin Kupczyk (głos) i Marta Madejska (głos) wystąpi w kościele św. Łukasza i św. Floriana w Łodzi. Program słowno-muzyczny "Mój miły jest mój, a ja jestem Jego" poświęcony jest miłości oblubieńczej. Szczególnie zaproszeni są małżonkowie, narzeczeni, ale także wszyscy zainteresowani. Koncert oparty na tekście "Pieśni nad Pieśniami" w kościele przy Strycharskiej rozpocznie się w sobotę 11 lutego po Mszy św. o godz. 18.00.

Przed jubileuszem

420 zł to kolejna wpłata, jaką odnotowano w kościele Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej w pobliżu Pabianic. Parafia zbiera pieniądze na monstrancję, która ma być darem wiernych z okazji jubileuszu. W tym roku mija 15 lat od powołania parafii. Jubileuszowe uroczystości zaplanowane zostały na czerwiec.

Dla małżeństw

Temat duchowości małżeńskiej przybliżony ma być w ramach spotkania formacyjnego dla małżeństw w kościele św. Franciszka z Asyżu w Łodzi. Spotkanie w niedzielę 12 lutego organizuje Ruch Światło - Życie. Początek spotkania w auli parafialnej po Mszy św. o godz. 12.00.