Ukryte życie parafii 8 sierpnia 2023

2023-08-08 6:45
Ukryte życie parafii 8 sierpnia 2023
Autor: Pielgrzymka do Niepokalanowa Ukryte życie parafii 8 sierpnia 2023

Ukryte życie parafii 8 sierpnia 2023

Pielgrzymka do Niepokalanowa

Trwają zapisy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej do Niepokalanowa. Pielgrzymka z kościoła św. Mateusza w Pabianicach rusza w czwartek 10 sierpnia. Do udziału w pielgrzymce można się zapisywać przez stronę Wspólnoty Dobrego Pasterza albo osobiście, po spotkaniach w pabianickiej parafii św. Mateusza o godz. 19.00. W czwartek wieczorem pielgrzymi w drodze do Niepokalanowa dotrą do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach. Tam będą nocować w domach parafian. Księża z Kurowic proszą wiernych o życzliwe przyjęcie pątników.

Intencje z Pabianic

Do pudełka ustawionego przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach wkładać można pielgrzymkowe intencje. Intencje powinny być zapisane na osobnych kartkach. 555. Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza w sobotę, 19 sierpnia. Wtedy też intencje z pudełka zostaną zabrane, pątnicy zaniosą je do Częstochowy i omodlą przed obliczem Jasnogórskiej Pani.

Kolejarska kapliczka

Wykonania podbudowy pod płyty, a potem ułożenia płyt granitowych wymagał remont tzw. kolejarskiej kapliczki przy ul. Roosevelta w Piotrkowie Trybunalskim. Kapliczkę na terenie parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowie remontowali parafianie i należące do nich firmy. Konieczne było czyszczenie krzyża i betonowych elementów konstrukcji, a także ich malowanie. Remont był możliwy dzięki materiałom budowlanym, jakie miała parafia z wcześniejszych prac, a także dzięki dotacji w wysokości 5 tys. zł. Koszt prac i tak był wyższy o 1,5 tys. zł. Te pieniądze wydane zostały z konta parafii. Teraz księża proszą wiernych o dbanie o kapliczkę. Przede wszystkim chodzi o utrzymanie czystości, ale także o podlewanie roślin, które muszą się ukorzenić.

Koty u Brata Alberta

O karmę dla kotów proszą podopieczni schroniska dla mężczyzn przy ul. Nowe Sady w Łodzi. W schronisku prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta na stałe mieszkają cztery koty. Potrzebna jest karma mokra i sucha. Kotami opiekują się także podopieczne schroniska dla bezdomnych kobiet przy ul. Kwietniowej. Niedawno zaginęła tam jedna ze schroniskowych kotek, Lola. Na szczęście kotka szybko się odnalazła.