Wojska Polskiego w końcu do remontu

2021-10-06 18:04
Wojska Polskiego w Łodzi
Autor: uml.lodz.pl Wojska Polskiego jest w fatalnym stanie

Łódzcy drogowcy podpisali umowę na gruntowny remont ul. Wojska Polskiego. Przebudowana zostanie wraz z torowiskiem tramwajowym od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej.

"Roboty drogowe zaczną się od skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Franciszkańską, by jak najszybciej można było przywrócić na nim ruch tramwajów i aby nie blokować komunikacji na tym odcinku".

Jak informują władze miasta, remont wymaga jednak wyburzenia trzech kamienic. Buldożery zajmą się budynkami przy Franciszkańskiej 39 oraz przy Wojska Polskiego 41 i 47, dzięki temu wybudować będzie można torowisko tramwajowe wydzielone z jezdni. Poprawi to drożność ruchu na skrzyżowaniu i płynność przejazdu.

Prócz całkiem nowego torowiska, na Wojska Polskiego pojawią się nowe przystanki tramwajowe oraz zatoki autobusowe, wyposażone z wysokie perony, ułatwiające wsiadanie. Bedą też nowe chodniki z wydzieloną drogą dla rowerów i miejscami postojowymi dla samochodów. Będzie też nowe oświetlenie, a na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach zainstalowany zostanie nowy systemem sygnalizacji świetlnej.

Wybudowane zostaną nowe przystanki tramwajowe i zatoki autobusowe. Powstaną na nich wysokie perony ułatwiające pasażerom wsiadanie do pojazdów. Przebudowa kosztować będzie ponad 133 milionów złotych, a zakończenia remontu spodziewać się można w 2023 r.