2 LBOT: Przepis na niezapomniane ferie? To ferie w mundurze!

W sobotę, 17 grudnia br. 2 Lubelska Brygada OT przyjęła do służby 94 nowych ochotników. To chętni do odbycia szkolenia w okresie przyszłorocznych ferii zimowych.

Kandydaci sobotniego naboru do terytorialnej służby wojskowej to głównie młodzi mieszkańcy województwa lubelskiego, pełnoletni uczniowie, studenci, nauczyciele oraz rodzice dzieci, które zimowe ferie spędzą poza domem.

W ten weekend odbywała się część formalna szkolenia - ochotnicy przejszli test sprawności fizycznej, przeszkolenie z BHP oraz otrzymali mundury i wyposażenie. Główna część szkolenia, czyli zajęcia praktyczne odbędą się w okresie ferii zimowych. Grupa ochotników, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku, będzie kontynuować szkolenie w terminie 15-28 stycznia 2023 r. zakańczając je uroczystą przysięgą wojskową. Natomiast grupa ochotników – żołnierzy rezerwy, którzy podjęli decyzję powrotu do wojska, odbędzie szkolenie w terminie 15-20 stycznia 2023 r. - wyjaśnia por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT.

Dzisiejszy zaciąg do służby w 2 Lubelskiej Brygadzie OT był dziewiątym i ostatnim w tym roku. Lubelska Brygada OT liczy obecnie ok. 3000 żołnierzy i cały czas przyjmuje nowych ochotników. Niesłabnącym zainteresowanie cieszą się zarówno szkolenia podstawowe dla osób, które nie mają doświadczenia wojskowego, jak i szkolenia wyrównawcze dla rezerwistów. W samym 2022 r. szeregi 2LBOT powiększyły się o 800 nowych żołnierzy.

Jesteś pełnoletnim uczniem szkoły średniej, studentem, nauczycielem, wykładowcą lub rodzicem, którego dzieci ferie spędzą poza domem? Chcesz zdobyć solidne wojskowe przeszkolenie, sprawdzić się, poznać nowych ludzi? „Ferie z WOT” to doskonała ku temu okazja. Wejdź na stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i wpisz nazwę swojego powiatu. Otrzymasz kontakt do rekrutera – żołnierza OT, który odpowie na wszystkie pytania związane ze służbą i pomoże dopełnić formalności. Wniosek o powołanie możesz również złożyć bezpośrednio w WCR lub skorzystać z portalu www.zostanzolnierzem.pl.