6 i 7 sierpnia Lublin będzie stolicą światowego żużla

2021-07-13 15:21
Stadion żużlowy w Lublinie
Autor: motorlublin.com.pl Stadion żużlowy w Lublinie

Największa impreza żużlowa na świecie ​po ponad 70-ciu latach ponownie w Lublinie. 6 i 7 sierpnia najlepsi zawodnicy zmierzą się w dwóch rundach FIM Speedway Grand Prix.

- To ogromne wyróżnienie dla naszego miasta i klubu, mówi Piotr Więckowski, wiceprezes Motoru Lublin, który jest gospodarzem stadionu, gdzie będą rozgrywane zawody. - Jesteśmy świadkami historycznej chwili dla naszego miasta. Bycie gospodarzem największej imprezy żużlowej na świecie – FIM Speedway Grand Prix to ogromne wyróżnienie zarówno dla Lublina, jak i naszego klubu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że na Stadionie Żużlowym przy Alejach Zygmuntowskich zorganizujemy nie jedną, lecz dwie rundy cyklu SGP. Kolejna okazja do organizowania wydarzenia takiej rangi na naszym Stadionie może się więcej nie powtórzyć, dlatego serdecznie zapraszamy Państwa do poczucia tej niesamowitej atmosfery, z której jest znany Lublin - powiedział Jakub Kępa, Prezes Zarządu Speedway Lublin S.A. Dzisiaj 13 lipca ruszyła sprzedaż biletów. Szczegóły na stronie motorlublin.com.pl Materiał: Maciej Kurek

Rozmowa z Piotrem Więckowskim o zawodach Grand Prix w Lublinie