Archidiecezja Lubelska - ruszyły Niedziele SMALowe

2024-04-12 14:56
Niedziela SMALowa w Kraśniku
Autor: SMAL Niedziela SMALowa w Kraśniku

Promują Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie. W lubelskich parafiach ruszyły Niedziele SMALowe. Spotkania dedykowane są nie tylko młodzieży, która zdecyduje się przyjechać na kilka dni rekolekcji z rozmowami o Bogu, z muzyką i dobrą zabawą w parafii w Garbowie.

SMAL to Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Pod koniec wakacji młodzi ludzie z Lubelszczyzny spotykają się by w Garbowie wspólnie pokazywać i dzielić się radością płynącą z wiary. Kilkudniowe wydarzenie to okazja do umocnienia relacji z Bogiem, ważnych rozmów z rówieśnikami oraz do dobrej zabawy.

- Jak wskazuje nazwa jest to spotkanie dla młodzieży. Dedykowane jest uczniom najstarszych klas szkół podstawowych, szkół średnich oraz tym którzy są na studiach. Zapraszamy wszystkich młodych, zarówno tych z grup formacyjnych, jak i osoby, które poszukują swojego miejsca w Kościele. Jesteśmy otwarci na ludzi szukających Boga i siebie w tym bardzo nieprzewidywalnym czasie na świecie. Kościół troszczy się o każdego człowieka, także dla młodych ludzi tworzy przestrzeń spotkania z Bogiem i bliźnimi. Takim miejscem i przestrzenią jest właśnie Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie - mówi ksiądz Emil Mazur, dyrektor SMAL.

Niedziele SMALowe to spotkania w różnych parafiach na terenie archidiecezji lubelskiej zachęcające do wizyty w Garbowie i udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

Pierwsza tegoroczna Niedziela SMALowa odbyła się w Kraśniku w parafii Matki Bożej Bolesnej.

Najbliższa Niedziela SMALowa odbędzie się 14 kwietnia w Urzędowie w parafii pw św. Mikołaja. W kolejnych tygodniach na trasie: Chełm, Puławy, Niemce, Lublin, Łęczna, Piaski, Krasnystaw i Wąwolnica.

Szczegóły niedzielnych spotkań są na profilu i stronie SMAL oraz Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Tegoroczny SMAL w Garbowie potrwa od 21 do 25 sierpnia. Hasłem tegorocznego spotkania jest KONFRONTACJA!