Będą życzenia, opłatek i świąteczny stół dla ubogich i samotnych

2023-12-20 10:13
Wigilia Dobroci odbędzie się 21 grudnia
Autor: Bractwo Miłosierdzia imienia Świętego Brata Alberta w Lublinie

Przed świętami także nie chcą zostawić swoich podopiecznych bez pomocy. Bractwo Miłosierdzia imienia Świętego Brata Alberta 21 grudnia organizuje Wigilię Dobroci.

Codziennie po talerz gorącej zupy i paczki z żywnością przychodzi tam kilkaset osób a bezdomni mają schronienie w zimowe noce. Dla ubogich, bezdomnych i samotnych spotkanie przy Zielonej to często jedyna okazja, by usiąść przy wspólnym stole, zjeść wigilijne potrawy czy złożyć życzenia.

- Chcemy zaprosić wszystkich potrzebujących 21 grudnia na Mszę Świętą do kościoła pw. Św. Ducha, będzie jej przewodniczył biskup senior Mieczysław Cisło. Tuż po Eucharystii zapraszamy na Wigilię Dobroci. To jest taki czas, w którym nasza jadłodajnia zamienia się w miejsce rodzinne. Chcemy pomóc doświadczyć osobom potrzebującym tego, że każdy jest ważny i chcemy dzielić się tym, co mamy przy suto zastawionym stole. Bezdomni, ubodzy, samotni, seniorzy, oni potrzebują naszego ciepła. Wolontariusze, którzy będą wtedy z nami, są nie tylko po to, by podawać potrawy ale też, by po prostu być z tymi ludźmi  - mówi Sylwia Niemirowska, prezes Bractwa.

Podopieczni organizacji po Wigilii Dobroci otrzymają paczki ze świątecznymi potrawami i trwałą żywnością. Więcej informacji na stronie albert.lublin.pl​