Bieg Tropem Wilczym także dla dzieci i młodzieży

2023-02-28 13:11
maraton.lublin.eu
Autor: maraton.lublin.eu

Zawody odbędą się 5 marca w Parku Ludowym w Lublinie po raz pierwszy z udziałem najmłodszych. Zapisy już ruszyły.

Dzieci i młodzież po raz pierwszy przy okazji Biegu Tropem Wilczym wezmą udział w zawodach Przez Metry po Kilometry. Impreza w ten weekend w Lublinie. Zapisy już ruszyły. W biegach w Parku Ludowym mogą wziąć udział przedszkolaki, uczniowie podstawówek i szkół średnich. Dystanse dobrane do wieku i możliwości, od 50-ciu metrów do kilometra. Każdy młody biegacz na mecie dostanie pamiątkowy medal a najlepsi puchary. - Biegi młodzieżowe będą przed biegami głównymi. Bieg na 1963 metry rusza o 12 a na 5 kilometrów wystartuje o 12:30. Biegi dla dzieci i młodzieży rozpoczniemy o 9:30. Trzeba śledzić stronę Maratonu Lubelskiego. Zarówno startują dzieci chodzące do przedszkola, jak i te, które jeszcze do tych placówek nie uczęszczają. Tu robimy wyjątek, ponieważ takie maluchy mogą pobiec ze swoimi rodzicami - mówi Piotr Kitliński, jeden z organizatorów.

Zawody rozpoczną się od najstarszych biegaczy. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom rodzice biegnący z dzieckiem rozpoczynają bieg minutę po starcie swojej kategorii. Na mecie na młodych sportowców będzie czekać słodka przekąska. Zapisy na stronie Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie frslublin.pl, udział jest bezpłatny. Przypomnijmy, zawody odbywają się zawsze w okolicach 1 marca, czyli Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Biegi Tropem Wilczym zagoszczą w Lublinie 9-ty raz. W skali kraju będzie to 11-sta edycja. Odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.