Bieg "Wiosenna Dycha" w kwietniu w Lublinie

2024-04-03 13:41
Wiosenna Dycha nad Zalewem Zemborzyckim 21 kwietnia
Autor: maraton.lublin.eu Wiosenna Dycha nad Zalewem Zemborzyckim 21 kwietnia

Dla doświadczonych biegaczy będzie to okazja do bicia życiowych rekordów. Początkujący miłośnicy truchtania będą mogli sprawdzić się na płaskiej i dość łatwej trasie nad Zalewem Zemborzyckim.

Trwają zapisy do Wiosennej Dychy, to 10-cio kilometrowy bieg nad Zalewem Zemborzyckim. Zawody odbędą się 21 kwietnia. Start i meta na Słonecznym Wrotkowie. Bieg będzie również miał akcent charytatywny. Część pieniędzy z opłaty startowej trafi na szczytny cel. To zakup sprzętu sportowo-rehabilitacyjnego dla trzech ośrodków szkolno-wychowawczych w Lublinie.

- Wiosenna Dycha, którą rozpoczynamy cały cykl biegów w Lublinie, to najbliższe zawody, na które zapraszamy. Jest to najszybsza trasa, jaką możemy zaproponować zawodnikom. Na znanej i szybkiej trasie można odpowiednio rozplanować swój czas. Trudno jest się zgubić, gdyż trasa jest dobrze oznaczona. 21 kwietnia spotykamy się na Słonecznym Wrotkowie. Tam odbędzie się weryfikacja osób zgłoszonych do zawodów, rozgrzewka i dekoracja na podium. Start odbywa się nieco dalej, bo około 400 metrów od linii mety i wiedzie nad Zalewem Zemborzyckim. Zawodnicy biegną Krężnicką, Żeglarską i wracają wzdłuż Zalewu - mówi jeden z organizatorów biegu, Piotr Kitliński.

Ten bieg będzie miał również wymiar charytatywny. "Wiosenna Dycha z Aliplastem to nie tylko zawody sportowe! Po raz kolejny lubelski bieg będzie wydarzeniem charytatywnym, którego zadaniem jest wspieranie potrzeb osób z niepełnosprawnością. Kwietniowy bieg to wyjątkowy moment, w którym możecie podzielić się swoją aktywnością i sprawnością fizyczną z osobami potrzebującymi.Z inicjatywy i dzięki wsparciu Fundacji Grupy Aliplast połowa dochodu pochodzącego z opłaty startowej zostanie przekazana na rzecz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Lublinie. Tegoroczna edycja biegu wesprze, aż trzech beneficjentów: Przedszkole Specjalne nr 11 w Lublinie, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Lublinie, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 w Lublinie." - informują organizatorzy.

Tak jak podczas ostatniej edycji ulica Krężnicka będzie wyłączona z ruchu. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wiosenna Dycha z Aliplastem na dystansie 10 km wystartuje 21 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:00.

- Trzeba biegać w różnych warunkach, ponieważ możemy w kwietniu spodziewać się zarówno kilku stopni jak ponad dwudziestu. Paradoksalnie to ta wyższa temperatura może być dla naszego organizmu zaskoczeniem. Trzeba pamiętać o odpowiedniej odzieży i nawadnianiu się podczas biegu - radzi Piotr Kitliński.