Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - książka w Radiu Plus Lublin [AUDIO]

2024-06-04 16:39
Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - książka w Radiu Plus Lublin
Autor: ZS Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - książka w Radiu Plus Lublin

Biografia opowiada o wciąż aktualnym przesłaniu, które pozostawił po sobie heroiczny kapłan. Poszerzone wydanie książki autorstwa Ewy Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego, to opowieść o życiu i kulcie kapelana Solidarności, ze świadectwami osób, które doznały łask za jego wstawiennictwem.

Biografia “Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko”, to nowa propozycja na rynku wydawniczym i na antenie Radia Plus Lublin.

Jerzy Popiełuszko - kapłan, który z pozoru był zwykłym wikarym, chłopakiem z Białostocczyzny. W najtrudniejszych latach stanu wojennego okazał jednak wielką siłę ducha. Sam wolny, uczył innych, jak w świecie kłamstwa i zniewolenia żyć w prawdzie i wewnętrznej wolności, bez lęku i nienawiści. Teraz, czterdzieści lat od zamordowania księdza Jerzego Popiełuszki i czternaście lat od jego beatyfikacji, w ręce czytelników trafia jedyna taka opowieść o życiu tego kapłana, który po czterdziestu latach od męczeńskiej śmierci wciąż ma nam wiele do powiedzenia.

Nowe, poszerzone wydanie znakomitej biografii autorstwa Ewy K. Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego to pełna opowieść o życiu ks. Jerzego Popiełuszki i jego kulcie, ze świadectwami osób, które doznały łask za jego wstawiennictwem. Autorzy dotarli do kilkudziesięciu świadków życia ks. Jerzego, przeanalizowali setki dokumentów i nagrań. W książce przytaczają wszystkie hipotezy dotyczące porwania i śmierci tego kapłana.

Ksiądz Jerzy wyzwalał ludzi do życia w prawdzie i miłości, wiedząc doskonale, że od życia wewnętrznego jednostki zależy jakość życia społecznego. Stając w obronie bliźniego, upominając się o sprawiedliwość i szacunek dla godności człowieka, oczyszczał społeczne struktury. Lektura niniejszej książki przypomina nam, że skoro mógł robić to on – którego siłą była niezachwiana wiara, szczerość i prostota – może każdy z nas. Bo od naszej wewnętrznej postawy zależy nie tylko jakość życia wspólnoty, ale losy kraju i świata.

Biografię “Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko" wydawnictwa Edycja Świętego Pawła, będzie można zdobyć słuchając Radia Plus Lublin. W audycji Horyzonty Radia Plus Lublin po godzinie 18.00 pojawią się egzemplarze dla Słuchaczy.

Mówi Ewa K. Czaczkowska, współautorka biografii Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko