Bractwo Miłosierdzia zaprasza na spotkanie wielkanocne

2023-03-29 13:59
Bractwo Miłosierdzia imienia Świetego Brata Alberta w Lublinie
Autor: Bractwo Miłosierdzia imienia Świetego Brata Alberta w Lublinie

​Będzie wspólna Msza Święta a potem spotkanie przy stole z życzeniami i świątecznymi potrawami. Cel - każdemu z najuboższych, samotnych i bezdomnych dać poczucie, że nie są sami w tym szczególnym czasie.

Bractwo Miłosierdzia imienia świętego Brata Alberta organizuje dla swoich podopiecznych spotkanie wielkanocne. - Każdego dnia aby zjeść talerz gorącej zupy przychodzi do nas ćwierć tysiąca osób. Na świąteczne spotkanie spodziewamy się 350-ciu uczestników. Przyjść może każdy, nikogo nie zostawimy bez pomocy. Po Mszy i spotkaniu przy stole każdy otrzyma paczkę z trwałą żywnością i produktami, które pozwolą przygotować wielkanocne śniadanie - mówi Monika Zielińska, prezes Bractwa.

- Okres Świąt to czas szczególnie trudny dla osób ubogich, bezdomnych i samotnych. Często nasze Świąteczne Spotkanie na Zielonej, dla wielu z nich jest jedyną okazją, kiedy wspólnie z innymi mogą zasiąść przy świątecznym stole. Dokładamy więc wszelkich starań, aby spotkanie to było wyjątkowym przeżyciem duchowym i wypełniło pustkę w sercach tych najbardziej samotnych i potrzebujących osób - dodaje prezes Bractwa.

Świąteczne spotkanie dla Podopiecznych Bractwa Miłosierdzia jak również dla wszystkich osób ubogich i samotnych, odbędzie się we środę 5 kwietnia. Rozpocznie się o  9.30 uroczystą Mszą Świętą, w Kościele p.w. św. Jozafata, przy ul. Zielonej 3

- Po Mszy Świętej wszyscy udamy się na Wielkanocne Śniadanie do Kuchni Brata Alberta. Na stołach w naszej Jadalni nie zabraknie tradycyjnych potraw tj. świątecznego żurku z jajkiem, białej kiełbaski czy ćwikły - zaznacza Monika Zielińska.

W przygotowanie cały czas można się włączać. Organizacja przyjmuje dary żywnościowe i prowadzi zbiórkę środków. Szczegóły na stronie albert.lublin.pl