Bychawskie Dni Młodych

2023-11-14 15:43
 Bychawskie Dni Młodych - plakat
Autor: mat. organizatora Bychawskie Dni Młodych - plakat

Wydarzenie ma integrować i pokazać relację z wyjazdu na ŚDM w Portugalii. Nie zabraknie wspólnej modlitwy, w programie także forum młodych, koncert i otwarcie fotograficznej wystawy "Bychawa na Światowych Dniach Młodzieży". W czasie spotkania młodzi będą dyskutować i wspominać Światowe Dni Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży to nie tylko cykliczne spotkania młodych z całego świata, ale również obchody diecezjalne.

Decyzją papieża Franciszka od 2021 obchody ŚDM w wymiarze diecezjalnym przeniesione zostały z Niedzieli Palmowej na niedzielną uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tę tzw. Niedzielę Młodych w całej Polsce odbywają się spotkania, konferencje, koncerty i wydarzenia kulturalne. Punktem kulminacyjnym jest zawsze Msza święta. 

Hasłem tegorocznego ŚDM w diecezji są słowa wybrane przez Papieża Franciszka i fragment Listu św. Pawła do Rzymian - „Radując się w nadziei” (Rz 12,12).

W ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej po raz pierwszy odbędą się BYCHAWSKIE DNI MŁODYCH.

Program wydarzeń:

Piątek (17.11), 8:30-13:00 - Forum młodych, 19:30: Koncert “TAU”.

SOBOTA (18.11), 19:00: Modlitwa uwielbienia z zespołem “CHWALMY PANA NA SPONTANA”.

NIEDZIELA (19.11), 16:00: Msza Święta w intencji młodzieży, 17:30: Otwarcie wystawy “Bychawa na Światowych Dniach Młodzieży”.

Bychawskie Dni Młodych odbywać się będą od 17 do 19 listopada w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela i św. Franciszka z Asyżu oraz Centrum Kultury w Bychawie.

Szczegóły są na profilu wydarzenia Bychawskie Dni Młodych.