Caritas Archidiecezji Lubelskiej poszukuje nowych wolontariuszy

2023-10-03 12:23
Rekrutacja wolontariuszy - plakat
Autor: Caritas Archidiecezji Lubelskiej Rekrutacja wolontariuszy - plakat

Można poznać wspaniałe osoby, dzielić się dobrem i zmieniać świat na lepsze. Diecezjalna Caritas w Lublinie zaprasza na spotkanie rekrutacyjne. Wszyscy chętni dowiedzą się jak wygląda praca wolontariusza i zapoznają się z działaniami organizacji.

Wolontariuszem Caritas można zostać w każdej chwili, jednak co roku, kiedy rozpoczyna się rok akademicki organizacja prowadzi oficjalną rekrutację dla nowych ochotników. Tak będzie również i w tym roku! 9 października zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do drużyny Wolontariuszy Caritas. Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się w Domu Nadziei Caritas AL przy al. Unii Lubelskiej 15 o godz. 18:00.

Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z harmonogramem działań na najbliższy rok i każdy będzie mógł dowiedzieć się jak wygląda praca Wolontariusza. Wszelkie zapytania należy kierować pod nr tel.: +48 668 770 774 lub na adres mailowy: wolontariat@lublin.caritas.pl

Zainteresowani współpracą zaproszeni są także do centrali Caritas AL, przy. al. Unii Lubelskiej 15, gdzie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 można na żywo porozmawiać z koordynatorem wolontariatu. Wszelkie informacje znajdują się także na stronie internetowej www.lublin.caritas.pl oraz na Facebooku (Caritas Archidiecezji Lubelskiej) i Instagramie (caritas_al). 

Niosą pomoc tam, gdzie tylko pojawia się potrzeba. Wolontariusze Caritas jednoczą się w ramach Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz przy Centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Pomagają seniorom, osobom chorym, bezdomnym, osobom z niepełnosprawnościami, dzieciom, uchodźcom – czyli wszystkim potrzebującym.

Działalność w wolontariacie, pomimo bezinteresownej pomocy innym przynosi nam korzyść w postaci satysfakcji ze wsparcia potrzebujących. Dzięki temu możemy cieszyć się szczęściem innych wynikającym z naszych drobnych gestów, takich jak np. zbieranie żywności. Wolontariat to idealne miejsce dla osób lubiących nieść pomoc innym oraz chcących umacniać swoją wiarę w Boga – Wolontariuszka Magda.

- Warto być wolontariuszem, bo można wtedy chociaż trochę pomóc innym, a przy okazji dobrze się bawić w miłym towarzystwie – Wolontariusz Kamil.

Całkiem niedawno sama potrzebowałam pomocy i pierwszymi osobami, które okazały chęć wsparcia, byli właśnie wolontariusze. To oni zainspirowali mnie i sprawili, że sama zapragnęłam pomagać innym ludziom. Pamiętaj, swoim dobrym sercem, możesz podarować innym dobre wspomnienia – Wolontariuszka Nika.