Caritas Archidiecezji Lubelskiej z prezentami dla dzieci w szpitalach

2024-02-12 20:02
Prezenty dla dzieci w szpitalach od Caritas
Autor: Caritas Archidiecezji Lubelskiej Prezenty dla dzieci w szpitalach od Caritas

Światowy Dzień Chorego spędzą razem z młodymi pacjentami. Wolontariusze i pracownicy Caritas Archidiecezji Lubelskiej w ramach obchodów święta odwiedzą dzieci i młodzież w kilku szpitalach. Organizacja przygotowała dla nich łącznie 475 paczek.

Caritas, jak co roku, Światowy Dzień Chorego spędzi z osobami chorymi oraz potrzebującym. Oprócz obchodów święta w archikatedrze lubelskiej 12 lutego, wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej odwiedzą 13 lutego małych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Profesora Antoniego Gębali przy. ul. Chodźki 2. Dla dzieci zostały przygotowane drobne upominki. Przed wizytacją na oddziałach, o godz. 14:00 w kaplicy szpitalnej zostanie odprawiona Msza Święta, której przewodniczył będzie ks. Biskup Adam Bab.

Prezenty trafią też do najmłodszych pacjentów Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Profesora Mieczysława Kaczyńskiego przy ul. Abramowickiej (oddział dziecięcy i młodzieżowy) w Lublinie oraz do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie (oddział pediatryczny).

Łącznie Caritas przekaże 475 paczek.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej każdego dnia od ponad 30 lat służy potrzebującym - bez względu na ich wiek, pochodzenie czy wyznanie. Prowadzi Dzienny Ośrodek dla Osób Bezdomnych, Hospicjum Domowe, Centrum Rehabilitacji w Krasnymstawie, dwie Świetlice Środowiskowe dla Dzieci, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chełmie, Mieszkania Wspomagane Wspierane, Dzienny Dom Seniora w Dąbrowicy, jadłodajnię Anielska Przystań w Lublinie oraz Kuchnię dla ubogich im. Matki Teresy z Kalkuty w Krasnymstawie, Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. W ośrodkach w Domu Zawierzenia w Firleju i Domu Spotkania w Dąbrowicy, a także w Domu Nadziei w Lublinie odbywają się różne inicjatywy charytatywne, organizowany jest wypoczynek dzieci i młodzieży, szkolenia, warsztaty.