Chełm. 16 czerwca Rodzinny Festyn Patriotyczny [AUDIO]

2024-06-12 13:59
Plakat promujący Rodzinny Festyn Patriotyczny
Autor: Parafia Chrystusa Odkupiciela w Chełmie Plakat promujący Rodzinny Festyn Patriotyczny

Na wydarzenie zaprasza parafia pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela. Festyn rozpocznie się od Mszy Świętej o 11:30. O 12:30 początek występów na scenie.

- Dokładny adres to ulica Mrozka 2 w Chełmie 16 czerwca. Mamy programie wiele występów scenicznych. To między innymi: występ "Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej" i musztra uczniów ZSEiM w Chełmie. Będą też pokazy broni oraz strojów, zaprezentuje je Stowarzyszenie Moje Nowosiółki. W części muzycznej znajdą się koncert "Śpiewajmy Niepodległej" - zaśpiewają dzieci dzieci SP 6 i SP8, do tego występ zespołu nadbużańskich pograniczników "Na granicy" a także koncert zespołów: "Wszystko byle nie disco polo" i "Orkiestra WSZYSTKO GRA" - wylicza ksiądz Karol Mazur, wikariusz parafii i organizator festynu.

- W niedzielne popołudnie wysłuchamy też wykładu historycznego Pana Lubaszewskiego. Bedzie też rozstrzygnięcie konkursów przedmiotowych i taniec z flagą. Na program festynu składają się też poza sceną: pokaz sprzętu wojskowego, gra terenowa prowadzona i kiermasze patriotyczne. Bedzie też promocja Wojska Polskiego i akcja "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" - dodaje ksiądz Karol Mazur.

Festyn ma patronat Metropolity Lubelskiego księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika.

Rozmowa z księdzem Karolem Mazurem o Rodzinnym Festynie Patriotycznym. Posłuchaj: