Chełmski Rower powraca po zimowej przerwie

2024-02-27 15:09
Chełmski Rower wraca od 1 marca
Autor: Miasto Chełm Chełmski Rower wraca od 1 marca

Trzeci sezon systemu rusza 1 marca i potrwa do listopada. Do dyspozycji dla użytkowników będzie blisko 200 pojazdów i prawie 35 kilometrów dróg rowerowych. Pierwsze 60 minut korzystania z chełmskich jednośladów jest bezpłatne.

Już od północy 1 marca 2024 roku na ulice Chełma oraz Gminy Kamień i Gminy Chełm po trzymiesięcznej zimowej przerwie powróci Chełmski Rower.

Łącznie do dyspozycji mieszkańców oraz osób przyjezdnych będzie 180 rowerów, w tym 150 rowerów zwykłych, 15 z fotelikiem dla dzieci, 10 trójkołowych typu cargo oraz 5 tandemów. Na terenie Miasta Chełm zlokalizowanych jest 14 stacji rowerowych, w Gminie Kamień 1 stacja, a w Gminie Chełm 2 stacje.

W celu skorzystania z systemu Chełmskiego Roweru należy zarejestrować się na stronie www.chelmskirower.pl lub pobrać na telefon aplikację Nextbike oraz zasilić konto kwotą minimum 10 zł. Pierwsze 60 min. korzystania z sytemu jest bezpłatne.

Chełmski Rower to znakomita alternatywa dla szybkiego i sprawnego poruszania się po mieście, uzupełniająca bezpłatną komunikację miejską. Użytkownicy nie muszą martwić się o poszukiwanie miejsca parkingowego, a sama jazda rowerem jest przyjazna dla środowiska. Jadąc Chełmskim Rowerem można również wyjechać poza granice miasta i odwiedzić Zalew w Żółtańcach, amfiteatr w Janowie lub miejscowość Kamień, korzystając z dostępnych dróg dla rowerów.

W 2023 roku w okresie funkcjonowania od lipca do listopada rowery w ramach systemu były wypożyczone ponad 16 000 razy.

źródło: Miasto Chełm