Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na konferencję "Twierdza"

2023-02-14 14:53
Chełmskie Centrum Ewangelizacji
Autor: Chełmskie Centrum Ewangelizacji

To wydarzenie dla ludzi wierzących ale także poszukujących i tych, którzy chcą rozpalić swoją wiarę. Będzie przestrzeń do słuchania słowa bożego, charyzmatyczni mówcy i zespół uwielbienia.

Chełmskie Centrum Ewangelizacji organizuje konferencję "Twierdza". Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w mieście.  - Chcemy dać ludziom przestrzeń do spotkania się na wspólnej modlitwie, formacji i dialogu. Chcemy spotkać się z ludźmi, którzy w kościele są, którzy formują się w różnych wspólnotach po to by dać im przestrzeń do słuchania słowa bożego. Będą zaproszeni charyzmatyczni mówcy z całej Polski, którzy są liderami wspólnot i głoszą z mocą. Bedzie też zespół uwielbienia, który będzie przez cały dzień prowadził modlitwę. Znajdzie się też czas na przerwy przy herbacie, kawie, posiłku i na dzielenie się z uczestnikami tej konferencji - mówi ksiądz Paweł Gołofit, moderator Centrum.

Konferencja „Twierdza” to wydarzenie skierowane do ludzi wierzących, ale także poszukujących i chcących rozpalić swoją wiarę, którzy pragną spotkać się na wspólnej modlitwie, formacji i dialogu. Skąd nazwa konferencji? - Nie chodzi tu o militarne podejście i militarne nazewnictwo. Pan Bóg pokazał nam w swoim słowie wielokrotnie, że to On jest twierdzą. Nawiązując do Pisma Świętego, chcemy pokazać Boga, który jest silny, mocny, panuje nad światem, jest dobry i możemy schronić się w nim, jak w twierdzy - dodaje moderator Centrum.

Hasło tegorocznej konferencji to PRZEGRUPOWANIE. W języku militarnym oznacza ono zmianę istniejącego rozmieszczenia sił i środków. Obecnie żyjemy w trudnym położeniu – zarówno zły duch, jak i świat, różne trudny, porażki, upadki, lęki zaczynają wprowadzać chaos w nasze życie. Nie chcemy jednak trwać w takim stanie. Pragniemy z powrotem ustawić się tak, jak Bóg tego pragnie – chcemy obrać pozycję, która zapewni nam zwycięstwo. Chcemy zobaczyć, co w nas dzisiaj nie działa, co trzeba poprawić, na ile odeszliśmy od Boga, czyli innymi słowy – chcemy się nawrócić, przybliżyć do Boga, wsłuchać się w Jego głos, realizować Jego pomysły na nasze życie - informują organizatorzy.

Zapisy już trwają na stronie Chełmskiego Centrum Ewangelizacji chce.info a sama konferencja odbędzie się 22 kwietnia w Chełmskim Centrum Kultury.