Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na modlitwę wstawienniczą

2023-02-10 16:49
Chełmskie Centrum Ewangelizacji
Autor: Chełmskie Centrum Ewangelizacji

Modlitwie towarzyszy pogłębione rozeznanie i słuchanie Pana Boga. Centrum zaprasza na dyżury modlitwy wstawienniczej jeśli przeżywamy trudny czas i opadają nam duchowe siły.

- Pan Bóg już od dawna pokazywał nam przy Chełmskim centrum Ewangelizacji i zapraszał, by w taką formę modlitwy wejść. Modlitwa wstawiennicza w gruncie rzeczy nie jest czymś wyjątkowym, co odbieg od głównego nurtu Kościoła. Wstawiennictwo jest niesamowicie ważne w Kościele. Każda nasza modlitwa za drugiego człowieka, jaka by ona nie była, czy osobista w domu, czy podczas Mszy Świętej - czy na odległość czy przy tej osobie - jest modlitwą wstawienniczą - mówi moderator Centrum, ksiądz Paweł Gołofit.

- Charakter tej modlitwy wyróżnia się tym, że jest to modlitwa charyzmatyczna. To znaczy, że w grupie 2-3 osób chcemy modlić się nad osobą, która tej modlitwy potrzebuje w swojej konkretnej sytuacji, w tym, z czym się zmaga. Chcemy słuchać Pana Boga i pytać Go, jaki jest kierunek dla tej osoby. Chcemy wchodzić w głąb serca tej osoby aby na przykład zobaczyć, co jest przyczyną tych problemów. Słuchamy Ducha Świętego, który kieruje tą modlitwą i jest tym który leczy, uzdrawia i uwalnia podczas takiej modlitwy - dodaje ksiądz Gołofit.

- Każdy chętny, mam na myśli osobę pełnoletnią, może skorzystać z takiej formy modlitwy. Na naszej stronie Chełmskiego Centrum Ewangelizacji chce.info jest formularz z zapisami, są tam umieszczone dyżury i konkretne terminy. Dostajemy informację, jak mamy się przygotować. Przychodzimy w umówione miejsce, gdzie czekają na nas osoby, które są do tego przygotowane. Z reguły jest to kapłan i dwie osoby świeckie, które są uformowane, jeżdżą na rekolekcje, na co dzień żyją z Panem Bogiem. Chcemy stworzyć taką przestrzeń, zęby każdy, kto rzeczywiście pragnie tej modlitwy mógł z niej skorzystać i mógł czuć, że jest to przygotowane i że Pan Bóg przez to działa - podkreśla moderator Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.