Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży

2023-11-20 20:39
Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży - plakat wydarzenia
Autor: mat. organizatora Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży - plakat wydarzenia

Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się 26 listopada w Parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie. W programie modlitwa, uwielbienie i integracja. Nie zabraknie relacji i świadectw z ostatniego wyjazdu na ŚDM. Z młodymi spotka się także biskup Adam Bab, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej.

III Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się 26 listopada 2023 r. w Parafii Chrystusa Odkupiciela. To spotkanie młodych jest organizowane pod hasłem” „Radując się w nadziei”. Ostatnie Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pozostaną w pamięci wielu młodych, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Teraz chcą dzielić radość z tamtego spotkania z innymi młodymi i żyć nadzieją, że pojadą z nimi na kolejne ŚDM w Korei w 2027 r.

Chełmski ŚDM rozpocznie się od Mszy Św. o g. 17.00 pod przewodnictwem biskupa Adama Baba. Po liturgii swoje świadectwa powiedzą młodzi, którzy byli na spotkaniu z Papieżem Franciszkiem w Lizbonie. Następnym punktem programu będzie uwielbienie, które prowadzić będzie „Chadek Gospel Choir & Przyjaciele”. Dyrygentem będzie Grzegorz Głuch. Zespół pokaże jak można modlić się śpiewając o Ewangelii. Robią to z wielką pasją i zaangażowaniem. Każdy ich występ pozwala nie tylko poznać Dobrą Nowinę z innej strony, ale przyjąć ją z wielką radością. Organizatorzy zapraszają na wydarzenie wszystkich młodych.

III Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie. III Chełmski ŚDM bierze udział w programie "Warto być Polakiem", którego celem jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego. Organizatorem programu jest Samorząd Województwa Lubelskiego.